Перехід економіки України до ринкових відносин зумовлює необхідність змін у системі управління, у тому числі у діяльності підприємства, плануванні його прибутку підприємства.
Планування - процес визначення цілей, яких підприємство передбачає досягти за певний проміжок часу, і способів їх досягнення.
Проаналізувавши зовнішнє та внутрішнє середовище, підприємство повинно визначити основні орієнтири своєї діяльності. Процес з’ясування завдань та цілей діяльності підприємства складається з трьох послідовних стадій. Іноді визначення завдань та мети діяльності підприємства передує аналізу середовища, оскільки саме існування підприємства передбачає, що у нього є певні цілі, причини появи та існування.
Місія - мета існування підприємства, яка має бути досягнута у плановому періоді. Це комплексна мета, що містить як внутрішні, так і зовнішні орієнтири діяльності. На основі цих орієнтирів визначають перспективи, яких має досягти підприємство.
Якщо мета задає загальні орієнтири функціонування підприємства, що відбивають зміст його існування, то конкретний кінцевий стан, до якого прямує підприємство, фіксується у вигляді його цілей.
В умовах становлення повноцінного ринку в Україні підприємства отримали самостійність, права у визначенні та реалізації виробничої програми, шляхів розвитку виробництва, мотивації праці та відповідальності за кінцеві результати господарювання. Нині підприємство є “відкритою” системою, яка повинна швидко та ефективно реагувати на зміни в ринковому середовищі. Для підприємства відкритого типу, такого як ВАТ «Каскад» характерними є швидкозмінні умови функціонування; пристосування до умов зовнішнього середовища; різноманітність цілей та альтернатив їх досягнення; залежність обсягів виробництва від попиту, наявності продуктів - аналогів, замінників, цін конкурентів тощо.
Основу механізму керування прибутком підприємства складають системи і методи її планування. Планування прибутку являє собою процес розробки системи заходів щодо забезпечення її формування в необхідному обсязі й ефективному використанні відповідно до задач розвитку підприємства в майбутньому періоді.
Планування прибутку на підприємстві (чи внутріфірмове її планування) базується на використанні трьох основних його систем: 1) прогнозування формування і розподілу прибутку підприємства; 2) поточне планування формування, розподілу і використання прибутку підприємства; 3) оперативне планування формування і використання прибутку підприємства.
Метою дипломного проекту є розробка рекомендацій щодо обґрунтування методу формування та розподілу прибутку ВАТ «Каскад».
Для рішення поставленої мети були вирішені наступні задачі:
проаналізовано фінансовий стан підприємства;
узагальнені сучасні методи формування та розподілу прибутку;
запропоновано заходи щодо удосконалення технології виробництва;
розроблена методика формування прибутку за методом “CVP”;
розрахована економічна ефективність запропонованих заходів.
Інвестиції у формі капітальних вкладень
Капітальні
вкладення - інвестиції в основний капітал, зокрема видатки нове будівництво,
розширення, реконструкцію і технічне переозброєння діючих підприємств,
проектно-пошукові роботи, будівельно-монтажні роботи щодо спорудження будинків
та споруд й комунікацій до них та інші витрати кап ...
Основи роботи органів Пенсійного фонду України на прикладі його управління в Великоновосілківському районі
Найважливішою функцією держави є пенсійне забезпечення населення, яке
забезпечується шляхом надання соціальних послуг населенню. Тому об’єктом
дослідження є діяльність УПФУ в Великоновосілківському районі.
Мета професійного тренінгу - це застосувати теоретичні знання, які були
отримані ...