Меню сайта

Облік виконання Державного бюджету в органах казначейства

На основі поточного обліку на початок кожного місяця складають баланс про виконання бюджету. Він складається з активу, який показує фінансові ресурси бюджету на певну дату, їх склад та розміщення, і пасиву, де відображаються джерела утворення ресурсів бюджету.

В активі балансу відображають дебетові залишки по активних рахунках 1 «Ресурси бюджету» і 6 «Видатки» класів рахунків та по активно-пасивних рахунках 3 «Кошти в розрахунках» класу рахунків, дебетові обороти по активно-пасивних рахунках 2 «Боргові зобов'язання» класу рахунків. В активі також відображають залишок по дебету рахунку 411 «По виконанню загального фонду бюджету в поточному році (4 клас рахунків «Результат»).

У пасиві балансу відображають кредитові залишки по пасивних рахунках 5 «Доходи» класу рахунків, по активно-пасивних рахунках 3 «Кошти в розрахунках» класу рахунків, кредитові обороти по активно-пасивних рахунках 2 «Боргові зобов'язання» класу рахунків. У пасиві також відображають залишки по кредиту рахунка 41 «Результати виконання бюджету» (4 клас рахунків «Результат»),

Баланс фінансового органу (центрального апарату Державного казначейства, територіальних органів казначейства, фінансових управлінь і відділів) про виконання бюджету дає узагальнену інформацію про стан активів і пасивів бюджету за звітний період.

Наприкінці бюджетного року рахунки, пов'язані з обліком виконання бюджету у фінансових органах, закривають, визначають .результати виконання бюджету й складають заключний баланс.

Річне заключення рахунків має кілька етапів.

На першому етапі проводять велику підготовчу роботу - мають бути перевірені всі первинні документи й записи по них в облікових реєстрах на предмет повноти й правильності відображення в останніх операцій, пов'язаних з виконанням бюджету.

На другому етапі перевіряють обороти й виводять залишки за рахунками другого та третього порядку, після чого складають баланс.

За рахунками І класу рахунків визначають залишки ресурсів бюджету на кінець року. Залишки є перехідними.

За рахунками II класу рахунків підраховують боргові зобов'язання на кінець бюджетного року.

За рахунками III класу рахунків залишків не повинно бути. Взаємні розрахунки між бюджетами закінчуються до кінця бюджетного року. Якщо встановлено наявність заборгованості за взаємними розрахунками, то вона має бути погашена. Якщо такої можливості немає, то відповідні суми, які необхідно передати або одержати, відображають у балансі.

На рахунках 51, 52, 53, 54, 55 і 56 V класу рахунків «Доходи» та 61, 62, 63 і 64 VI класу рахунків «Видатки» підраховують доходи і видатки бюджету з початку бюджетного року.

Після проведення цієї роботи за окремими рахунками починається третій, заключний етап - здійснюється списання касових доходів і видатків на результати виконання бюджету.

Для обліку результатів виконання бюджету призначений активно-пасивний рахунок 41 «Результати виконання бюджету». В кредиті відображають списання касових доходів, а за дебетом - списання касових видатків. Кредитове сальдо показує перевищення доходів над видатками, дебетове - перевищення видатків над доходами.

Рахунок 41 має наступні рахунки третього порядку:

«Результат виконання загального фонду бюджету в поточному році»;

«Результат виконання спеціального фонду бюджету в поточному році»;

«Залишок невикористаних коштів бюджетних установ, що направляються на видатки у наступному бюджетному році»;

«Залишок невикористаних коштів спеціальних цільових фондів Державного бюджету, що направляються на видатки в наступному бюджетному році».

У зазначеному класі деталізація коду рахунку III порядку не передбачається.

Перейти на сторінку: 1 2 

Читайте більше

Страхування відповідальності позичальників за неповерненя кредиту
У взаємному зв’язку між кредитором і позичальником предмет їх спільного інтересу - кредит – породжує різні правничо-економічні ситуації: для боржника – зобов‘язання повернути позичені ресурси , а для кредитора право вимагати їх повернення у попередньо узгоджених обсязі і терміні. Неви ...

Аналіз відносних показників фінансової стійкості ТзОВ «Імперія жирів»
Поряд з абсолютними показниками в процесі аналізу необхідно розглянути відносні показники (коефіцієнти) фінансової стійкості ТзОВ «Імперія жирів». Для цього нами було виділено ряд показників, які найбільш повно дозволяють визначити рівень фінансової стійкості, характеризують структуру джерел фін ...