Меню сайта

Аналіз функціонування грошового ринку України

Кошти Уряду в національній валюті на рахунках у Національному банку України за лютий зменшилися на 31,3 % (з початку року зросли у 5,8 раза) - до 2,8 млрд. грн.

Обсяг монетарної бази за лютий збільшився на 1,3 % (з початку року зменшився на 0,1 %) - до 255,0 млрд. грн. Грошова маса за цей період зросла на 0,8% (з початку року на 1,7 %) - до 786,6 млрд. грн.

Обсяг рефінансування банків Національним банком України в лютому становив 1,1 млрд. грн. (з початку року - 4,8 млрд. грн.). Середньозважена процентна ставка за цими операціями дорівнювала 7,92 % річних (з початку року - 7,72 %). Водночас обсяг мобілізаційних операцій становив 14,8 млрд. грн., а їх середньозважена процентна ставка - 2,58 % (з початку року відповідно 29,9 млрд. грн. та 2,23 %).

Обсяг придбаних Національним банком України державних облігацій України (за номінальною вартістю) у лютому становив 6,1 млрд. грн. (з початку року - 13,2 млрд. грн.). Операції з продажу зі свого портфеля державних облігацій України ним у 2013 році не проводилися.

Також протягом 2013 року не здійснювалися операції з купівлі (продажу) державних облігацій України через механізм двостороннього котирування.

У лютому продовжувалося зниження вартості ресурсів майже на усіх сегментах грошово-кредитного ринку. Зокрема, середньозважена ставка на міжбанківському кредитному ринку в національній валюті зменшилася до 2,27 % (з 4,49 % у січні). Середньозважена ставка за кредитами, наданими реальному сектору економіки в національній валюті, знизилася до 15,63 % (з 16,51 % у січні), натомість в іноземній валюті вона незначно збільшилася до 9,15 % (з 9,01 %). Середньозважена ставка за депозитами зменшилася в національній валюті до 10,90 % (з 11,81 %), в іноземній валюті - до 6,06% (з 6,30 %).

У лютому на первинних аукціонах з розміщення облігацій внутрішніх державних позик (далі - ОВДП) розміщувалися облігації, номіновані як у національній валюті, так і в доларах США. За їх результатами до Державного бюджету України надійшло 0,2 млрд. грн. та 0,7 млрд. дол. США (з початку року відповідно 2,1 млрд. грн. та 1,6 млрд. дол. США).

Середньозважена дохідність ОВДП на первинному ринку в лютому становила: в національній валюті - 14,30 % річних, у доларах США - 8,03 % (з початку року відповідно 12,95 % та 7,91 %).

Також у лютому Міністерство фінансів України здійснило випуск ОВДП для збільшення статутного капіталу НАК "Нафтогаз України" (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про збільшення статутного капіталу Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" від 09.01.2013 № 12) на суму 3,5 млрд. грн. (з початку року 6,0 млрд. грн.) з дохідністю 14,30% річних.

Погашення та сплата доходу за ОВДП здійснювалися своєчасно та в повному обсязі, який з початку року становив 6,2 млрд. грн., у тому числі основний борг - 3,4 млрд. грн., сплата доходу - 2,8 млрд. грн.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 

Читайте більше

Іпотечний кредит
Розвиток ринкових відносин в Україні створив передумови для формування та розвитку іпотечного ринку. Важливість його для вітчизняної економіки визначається тим, що він досить активно формує інвестиційні процеси, створює умови для цілеспрямованого та комплексного розвитку окремих галузей ...

Аналіз фінансової звітності ПрАТ Коростенський завод ЗБШ
Проходження переддипломної практики є важливим етапом практичної підготовки висококваліфікованих спеціалістів. Вона дає можливість пошуку матеріалу для написання дипломної роботи, а також допомагає здобути практичні навички для подальшої роботи та навчання. Метою проходження практики ...