Меню сайта

Соціальний захист населення та його фінансове забезпечення

На сучасному етапі економічного та соціально-політичного розвитку забезпечення належного функціонування системи соціального захисту населення країни входить до першочергових завдань держави. Адже в умовах, ще не сформованої ринкової економіки, відсутності стабільного економічного зростання, велика частка населення не може самостійно, без державної допомоги, реалізувати своє право на гідне життя, задоволення своїх первинних потреб.

За статистикою ООН, за межею бідності в Україні перебувають 78% людей. Україна посідає 83-є місце за рівнем розвитку суспільства, опустившись за останній рік на 7 сходинок рейтингу. Тому одним з актуальних питань сьогодення є удосконалення системи соціального захисту населення, яке повинно базуватись на покращенні фінансування конкретних заходів, передбачених відповідними державними програмами, які, в свою чергу, мають сприяти розвитку економіки та піднесенню рівня життя населення.

Об’єктом є форми соціального захисту населення та джерела їх фінансування.

Предмет дослідження є джерела та механізм фінансування видатківна соціальний захист.

Метою моєї курсової роботи є дослідження системи соціального захисту населення в Україні та розробленнярекомендації щодо її вдосконалення.

Курсова робота присвячена виконанню таких завдань:

- визначити сутність і призначення соціального захисту.

- розглянути існуючі форми та види соціального захисту населення в Україні.

- проаналізувати склад і структуру системи соціального захисту населення в Україні.

- оцінити динаміку соціальних виплат і соціальних гарантій.

- охарактеризувати проблеми фінансування соціального захисту в Україні на сучасному етапі.

- запропонувати можливі шляхи вирішення виявлених проблем.

При виконанні роботи були застосовані методи дослідження. У першому розділі був застосований метод порівняння, коли розглядував поняття соціального захисту, та метод аналізу та синтезу при визначенні організаційно правових форм страхового захисту України. Під час аналізу сучасного стану соціального забезпечення в розділі другому застосував статистичний метод при розкриті змін соціального захисту в Україні. А в заключній частині роботи використав метод дослідження індукції, коли були зазначені основні проблеми стану фінансування соціального захисту населення в Україні, та запропоновані обґрунтовані варіанти покращення існуючої системи соціальних виплат.

Курсова складається зі вступу, 3 розділів, висновку, списку використаних джерел та додатків. У першому розділі висвітлюються сутність соціального захисту та основи його організації. Наголошується на тому, що соціальний захист означає сукупність соціальних і юридичних гарантій, метою яких є забезпечення державою для кожного члена суспільства реалізації його основних соціально-економічних прав, передовсім права на рівень життя. необхідний для нормального відтворення та розвитку особистості.

В другому розділі дається економічна оцінка сучасного стану соціального захисту населення та структура виплат у системі страхового захисту України.

В останньому розділі виділяються проблеми, пов’язані з проблемами фінансування соціально захисту населення, та шляхи її вдосконалення.

    Читайте більше

    Реформування податкової системи України
    Становлення нових економічних відносин в Україні відбувається в складних політико-економічних умовах, що утворилися в результаті розпаду СРСР, порушення міжреспубліканського поділу праці, втрати інтеграційних зв’язків, поглиблення загальної соціально-економічної кризи. Це вимагає розробк ...

    Аналіз державного боргу України
    Державна заборгованість - одна з характеристик сучасних національних економік. У теперішній час майже неможливо знайти державу, яка була б спроможна обходитися без запозичень. Використання державою позик зумовлено нестачею власних фінансових ресурсів, необхідних для виконання боргових зоб ...