Меню сайта

Державна податкова служба в Україні

Державну податкову службу України було створено рішенням Ради Міністрів УРСР від 12.04.90 р. N 70. У грудні того ж року Верховна Рада УРСР ухвалила Закон “Про державну податкову службу в Українській РСР”, а в 1993 році - Закон “Про внесення змін і доповнень до Закону України “Про державну податкову службу в Україні”. новини спорту в україни та європи

Новостворена державна податкова служба підпорядковувалася на той час Міністерству фінансів України та складалася з Головної податкової інспекції України, державних податкових інспекцій в АР Крим, областях, районах, містах і районах у містах.

серпня 1996 року Президент України видав Указ N 760/96 “Про утворення Державної податкової адміністрації України та місцевих державних податкових адміністрацій”, а 30 жовтня 1996 року - Указ N 1013/96 “Питання державних податкових адміністрацій”.

Указом N 760/96 передбачалося, що ДПА України є центральним органом виконавчої влади, а державні податкові адміністрації в областях, районах, містах і районах у містах - самостійними одиницями, які не можуть входити до складу місцевих державних адміністрацій. Одночасно в серпні 1996 року, згідно з Указом N 1013/96, у складі Державної податкової адміністрації України було створено податкову поліцію, яка з лютого 1998 року почала називатися податковою міліцією.

У лютому 1998 року Верховна Рада України схвалила нову редакцію Закону України “Про державну податкову службу в Україні” та Закон України “Про внесення змін і доповнень до Кримінально-процесуального кодексу України та деяких інших законодавчих актів України у зв’язку з утворенням податкової міліції”.

Таким чином, було створено якісно нову державну податкову службу, до складу якої увійшли:

• Державна податкова адміністрація України;

• державні податкові адміністрації в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі;

• державні податкові інспекції в районах, містах, районах у містах.

У 2000 році відповідно до вищезазначених указів Президента України проводилася широкомасштабна адміністративна реформа державної служби, невід’ємною складовою якої було реформування і державної податкової служби. З цією метою ДПА України в рамках існуючої на той час єдиної цілеспрямованої відомчої ідеології розвитку податкової служби було вжито ряд широкомасштабних заходів, спрямованих на раціоналізацію організаційно-функціональної структури:

• проведено скорочення штатної чисельності;

• здійснено аналіз функцій та процедур з метою уникнення дублювання їх структурними підрозділами;

• затверджено нові типові організаційні структури обласного апарату та державних податкових інспекцій.

Було проведено роботу щодо вдосконалення організаційної структури центрального апарату ДПА України.

З метою підвищення ефективності функціонування, розвитку та модернізації державної податкової служби на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2000 року N 1454 створено Департамент розвитку та модернізації Державної податкової служби України.

У 2001 році було продовжено реалізацію єдиної відомчої цілеспрямованої ідеології розвитку податкової служби в напрямі реорганізації її організаційної структури, інформатизації процесів адміністрування податків, розробки нових підходів до проведення податкового аудиту, протидії злочинності та корупції у сфері оподаткування.

Так, на виконання указів Президента України було створено департаменти боротьби з відмиванням доходів, отриманих незаконним шляхом, і з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом і обігом підакцизних товарів.

Проведені у 1997-2001 роках заходи були логічним і послідовним втіленням єдиної відомчої ідеології з еволюційного розвитку податкової служби. Накопичений досвід, проведення чергових етапів адміністративної реформи, розвиток суспільства в напрямі демократизації та відкритості й виникнення у зв’язку з цим об’єктивних проблем у діяльності податкової служби привели до чіткого розуміння необхідності якісних кардинальних змін у розвитку державної податкової служби.

Перейти на сторінку: 1 2 3

Читайте більше

Методичні підходи до оцінки фінансової стійкості підприємства
При проведенні аналізу фінансової стійкості підприємств в економічній літературі використовують різні методи і підходи. Оскільки не існує єдності у визначенні категорії фінансової стійкості, то відсутній і єдиний підхід до визначення показників оцінки фінансової стійкості підприємства. Для хар ...

Лізинг як інструмент інвестування
Становлення та розвиток ринкових відносин в Україні супроводжується значним погіршенням стану суб'єктів господарювання. Зношеність основних засобів на підприємствах багатьох видів економічної діяльності досягла критичного рівня, внаслідок чого неможливим є подальше нарощування економічни ...