Меню сайта

Державна податкова служба в Україні

Державну податкову службу України було створено рішенням Ради Міністрів УРСР від 12.04.90 р. N 70. У грудні того ж року Верховна Рада УРСР ухвалила Закон “Про державну податкову службу в Українській РСР”, а в 1993 році - Закон “Про внесення змін і доповнень до Закону України “Про державну податкову службу в Україні”. новини спорту в україни та європи

Новостворена державна податкова служба підпорядковувалася на той час Міністерству фінансів України та складалася з Головної податкової інспекції України, державних податкових інспекцій в АР Крим, областях, районах, містах і районах у містах.

серпня 1996 року Президент України видав Указ N 760/96 “Про утворення Державної податкової адміністрації України та місцевих державних податкових адміністрацій”, а 30 жовтня 1996 року - Указ N 1013/96 “Питання державних податкових адміністрацій”.

Указом N 760/96 передбачалося, що ДПА України є центральним органом виконавчої влади, а державні податкові адміністрації в областях, районах, містах і районах у містах - самостійними одиницями, які не можуть входити до складу місцевих державних адміністрацій. Одночасно в серпні 1996 року, згідно з Указом N 1013/96, у складі Державної податкової адміністрації України було створено податкову поліцію, яка з лютого 1998 року почала називатися податковою міліцією.

У лютому 1998 року Верховна Рада України схвалила нову редакцію Закону України “Про державну податкову службу в Україні” та Закон України “Про внесення змін і доповнень до Кримінально-процесуального кодексу України та деяких інших законодавчих актів України у зв’язку з утворенням податкової міліції”.

Таким чином, було створено якісно нову державну податкову службу, до складу якої увійшли:

• Державна податкова адміністрація України;

• державні податкові адміністрації в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі;

• державні податкові інспекції в районах, містах, районах у містах.

У 2000 році відповідно до вищезазначених указів Президента України проводилася широкомасштабна адміністративна реформа державної служби, невід’ємною складовою якої було реформування і державної податкової служби. З цією метою ДПА України в рамках існуючої на той час єдиної цілеспрямованої відомчої ідеології розвитку податкової служби було вжито ряд широкомасштабних заходів, спрямованих на раціоналізацію організаційно-функціональної структури:

• проведено скорочення штатної чисельності;

• здійснено аналіз функцій та процедур з метою уникнення дублювання їх структурними підрозділами;

• затверджено нові типові організаційні структури обласного апарату та державних податкових інспекцій.

Було проведено роботу щодо вдосконалення організаційної структури центрального апарату ДПА України.

З метою підвищення ефективності функціонування, розвитку та модернізації державної податкової служби на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2000 року N 1454 створено Департамент розвитку та модернізації Державної податкової служби України.

У 2001 році було продовжено реалізацію єдиної відомчої цілеспрямованої ідеології розвитку податкової служби в напрямі реорганізації її організаційної структури, інформатизації процесів адміністрування податків, розробки нових підходів до проведення податкового аудиту, протидії злочинності та корупції у сфері оподаткування.

Так, на виконання указів Президента України було створено департаменти боротьби з відмиванням доходів, отриманих незаконним шляхом, і з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом і обігом підакцизних товарів.

Проведені у 1997-2001 роках заходи були логічним і послідовним втіленням єдиної відомчої ідеології з еволюційного розвитку податкової служби. Накопичений досвід, проведення чергових етапів адміністративної реформи, розвиток суспільства в напрямі демократизації та відкритості й виникнення у зв’язку з цим об’єктивних проблем у діяльності податкової служби привели до чіткого розуміння необхідності якісних кардинальних змін у розвитку державної податкової служби.

Перейти на сторінку: 1 2 3

Читайте більше

Iнвестицiйнi ризики та iх оцiнка
Зіткнення з різноманітними ризиками – звичайна загроза для будь-якого інвестора в умовах сучасної ринкової економіки. Здебільшого, вкладаючи свої кошти в виробництво тих чи інших товарів чи послуг, інвестор не може мати цілковитої впевненості в суспільному визнанні резуль ...

Аналіз відносних показників фінансової стійкості ТзОВ «Імперія жирів»
Поряд з абсолютними показниками в процесі аналізу необхідно розглянути відносні показники (коефіцієнти) фінансової стійкості ТзОВ «Імперія жирів». Для цього нами було виділено ряд показників, які найбільш повно дозволяють визначити рівень фінансової стійкості, характеризують структуру джерел фін ...