Меню сайта

Аналіз фінансової стійкості підприємства

Як видно підприємство немає достатньо обігових коштів для покриття запасів, тому підприємство характеризується нормальною фінансовою стійкість, відображає раціональне використання підприємством позикових коштів та забезпечує, як правило, високу дохідність поточної діяльності. У цій ситуації підприємство використовує для покриття запасів, крім власних оборотних коштів, також довгострокові залучені кошти. З погляду фінансового менеджменту такий тип фінансування є найбільш бажаним для підприємства. Тільки у на кінці 2010 спостерігається нестача обігових коштів та довгострокових зобов’язань, нестача невелика, але це свідчить про те що відбувається порушення платоспроможності, але зберігається можливість відтворення рівноваги платіжних засобів та платіжних зобов’язань за рахунок поповнення джерел власних оборотних коштів.

Представимо в табл. 2.5 відносні показники фінансової стійкості підприємства.

Коефіцієнт автономії (коефіцієнт концентрації власного капіталу) характеризує частку власних коштів підприємства (власного капіталу) у загальній сумі коштів, авансованих у його діяльність. Чим вище значення цього коефіцієнта, тим більш фінансово стійким, стабільним і більш незалежним від зовнішніх кредиторів є підприємство. У всіх випадках Коефіцієнт автономності перевищую граничне значення 0,5, тобто підприємство ВАТ «Завод ім.Фрунзе» має високу частку власного капіталу і являється привабливим для вкладання коштів кредиторами, тому що воно здане погасити борги за рахунок власних коштів.

Коефіцієнт фінансової залежності підприємства не перевищує критичного значення в 2, що свідчить про частку позикових коштів в рамках норми, але його зростання в динаміці від 1,56до 1,83 у 2008 році свідчить про збільшення частки позикових коштів та зростання залежності підприємства від кредиторів, потім ситуація нормалізується, бо коефіцієнт знижується.

Коефіцієнт фінансового ризику показує співвідношення залучених коштів і власного капіталу. Він показує, скільки одиниць залучених коштів припадає на одиницю власних. У 2008 році спостерігається зростання показника, що свідчить про посилення залежності підприємства від зовнішніх інвесторів та кредиторів, тобто про зниження фінансової стійкості, але потів показник набуває своє критичне значення, а у 2010 році знижується до 0,44,що свідчить про зміцнення фінансової стійкості.

Коефіцієнт маневреності власного капіталу показує яка частина власного капіталу знаходиться в обігу і яка дає можливість вільно маневрувати коштами. Зменшення даного показника в динаміці з 0,31до 0,12є негативною тенденцією для підприємства, оскільки зростає частка капіталізованих коштів.

Коефіцієнт структури покриття довгострокових вкладень показує, яка частина необоротних активів підприємства профінансована зовнішніми інвесторами. Зростання цього показника в динаміці свідчить про посилення залежності підприємства від зовнішніх інвесторів. На ВАТ «Завод ім.Фрунзе» навпаки спостерігається зменшення цього показника, що свідчить про незалежність підприємства від зовнішніх інвесторів.

Таблиця 2.5

Відносні показники фінансової стійкості підприємства у 2008 - 2010 роках

Показник

Джерело інформації, Форма №1

Рекомендоване значення

На початок 1-ого періоду

На кінець 1-ого періоду

На кінець 2-ого періоду

На кінець 3-ого періоду

Коефіцієнт автономії

≥ 0,5, збільш.

0,63

0,54

0,66

0,69

Коефіцієнт фінансової залежності

≤ 2, зменш.

1,56

1,83

1,51

1,44

Коефіцієнт фінансового ризику

≤ 0,5, крит. - 1

0,56

0,83

0,50

0,44

Коефіцієнт маневреності власного капіталу

>0, збільш.

0,31

0,07

0,07

0,12

Коефіцієнт структури покриття довгострокових вкладень

-

0,51

0,62

0,37

0,27

Коефіцієнт довгострокового залучення коштів

0,4

0,27

0,37

0,25

0,19

Коефіцієнт фінансової незалежності капіталізованих джерел

0,6

0,73

0,63

0,74

0,80

Перейти на сторінку: 1 2 3 4

Читайте більше

Система оподаткування підприємств
Податкова система - це сукупність податків, зборів, інших обов’язкових платежів і внесків до бюджету держави. Податкова політика включає в себе обов’язкові платежі, які стягуються державою з юридичних і фізичних осіб, на яких, згідно з законодавчими актами, покладено обов’язок платит ...

Міський бюджет пріоритети та механізми
Єдиним хорошим бюджетом є збалансований бюджет. Адам Сміт, 1776 р. Хорошим правилом є те, що бюджет ніколи не повинен бути збалансованим - крім моменту, коли надлишок, що стримує інфляцію, змінюється на дефіцит, щоб боротися зі спадом. Воррен Сміт, 1965 р. ...