Меню сайта

Показники структури капіталу

Показники структури капіталу характеризують ступінь захищеності інтересів кредиторів і інвесторів, що мають довгострокові вкладення в компанію. Вони відображають здатність підприємства погашати довгострокову заборгованість.

Коефіцієнт власності характеризує частку власного капіталу в структурі капіталу підприємства, а, отже, співвідношення інтересів власників підприємства і кредиторів, розраховується як відношення власного капіталу до підсумку засобів.

Коефіцієнт фінансової залежності характеризує залежність фірми від зовнішніх позик, чим він вище, тим більше позик у компанії, і тем ризикованіше ситуація, що може привести до банкрутства підприємства. Високий рівень коефіцієнта показує також потенційну небезпеку виникнення в підприємства дефіциту коштів.

Коефіцієнт захищеності кредиторів (покриття відсотка) характеризує ступінь захищеності кредиторів від невиплати відсотків за наданий кредит. По цьому показнику судять, скільки разів протягом звітного періоду компанія заробила засобів для виплати відсотків по позиках. Цей показник відображає також припустимий рівень зниження прибутку, адресований для виплати відсотків.

Коефіцієнт власності на поч. = 50000+39542/95242=0,94

Коефіцієнт власності на кінець. = 131156,36/144810,16=0,91

Коефіцієнт фін. незалежності на поч. = 5700/89542=0,06

Коефіцієнт фін. незалежності на кінець. = 13653,80/131156,36=0,10

Таблиця 26 - Розрахунок коефіцієнтів платоспроможності

Показники

Розрахунок

На початок планового періоду

На кінець планового періоду

Відхилення (+ ; - )

1

Коефіцієнт власності

Власний капітал / підсумок балансу

0,94

0,91

-3,64%

2

Коефіцієнт фін. незалежності

Позиковий капітал/Власний капітал

0,06

0,10

63,15%

3

Коефіцієнт захищеності кредиторів

Чистий прибуток+Виплата%+Податки на прибуток/Виплата%

-

41,17

-

Коефіцієнт власності зменшився на 3,64 на кінець періоду порівняно з початком планового періода. Тобто на початок періода він становив 94% загальної суми пасивів підприємства, а на кінець періода - 91%. Такі високі показники свідчать про стабільну фінансову структуру засобів, якій віддають перевагу кредитори. Тобто спостерігається невисока питома вага позикового капіталу і більш високий рівень засобів, забезпечених власними засобами підприємства. Це є захистом підприємства від великих втрат у періоди спаду ділової активності і гарантією одержання кредитів.

Коефіцієнт фінансової залежності зріс на 63,15 на кінець планового періоду порівняно з початком періода. Тобто на початок планового періоду позиковий капітал становить 6 %, а на кінець періода 10% загальної суми активів підприємства. Такі низькі показники свідчать про стабільну фінансову структуру засобів, якій віддають перевагу кредитори. Тобто спостерігається невисока питома вага позикового капіталу і більш високий рівень засобів, забезпечених власними засобами підприємства. Це є захистом підприємства від великих втрат у періоди спаду ділової активності і гарантією одержання кредитів.

Коефіцієнт захищеності кредиторів на кінець планового періоду становить 41,17 %, що показує скільки разів компанія зробила засобів для виплати відсотків по позиках, а також відображає припустимий рівень зниження прибутку, адресований для виплати відсотків.

Висновки

У результаті проведення аналізу фінансової діяльності фірми можна визначити наступне.

МП «Альфа» має планові постійні витрати у розмірі 54600 грн і плановий чистий виробничий прибуток у розмірі 70925,2 грн. Головна ціль фінансового менеджменту - це максимізація валової маржі, оскільки саме вона є джерелом покриття постійних витрат і формування прибутку. Маржинальний дохід, виходячи з обсягів постійних витрат і прибутку, становить 108326,40 грн.

Перейти на сторінку: 1 2 3

Читайте більше

Особливості застосування податкових пільг щодо фізичних осіб в Україні
Для виконання своїх функцій держава формує відповідні засоби, що концентруються в бюджетах різноманітних рівнів і цільових фондів. Перехід до ринкових відносин, удосконалення відносин власності визначають податки як основні джерела формування доходної частини бюджету. Проблемне вивчення й ...

Програмно-цільовий метод управління місцевими бюджетами
Сучасний стан розвитку України і її окремих регіонів потребує поглибленого та прогнозованого розуміння ролі бюджету в економічній системі держави, у формуванні показників комплексної програми соціально-економічного розвитку окремого регіону та адміністративно-територіальної одиниці. До ...