Меню сайта

Аналіз використання кредитних коштів.

Враховуючи свої зобов”язання, що до цільового використання кредитних коштів, кооперативом “Контакт” було закуплено насіння горошку на суму 22000$ США у голандської фірми Bakker Brothers, що составило 12,5 т. Відповідно до валютного курсу, який був встановлений НБУ на момент закупівлі продукції (1,84 грн = 1$ США) , загальна сума составила 40 480 грн.

Оскільки поставка насіння горошку здійснювалась із-за кордону, то кооперативу необхідно було заплатити за митне оформлення 0,6 екю за 1 кг плюс 20% ПДВ, що в загальній сумі составило 27 221 грн.

Вартість страховки транспортних засобів відповідно до договору про заставу составила 2 485 грн. Послуги нотаріуса при цьому составили 110 грн.

Загальна сума відсотків за використання кредиту протягом дев”яти місяців составила 7649 грн.

Кооперативом “Контакт” були здійснені закупки добрив для вирощування горошку:

· аміачної селітри на суму 273 грн.

· суперфосфату на суму 900 грн.

Загальна сума, яка була витрачена на закупівлю добрив составила 1173 грн.

Для захисту врожаю фірмою були придбані засоби захисту рослин на суму 5 129 грн.

Також було придбано паливо на суму 2 200 гнр.

Після збору врожаю кооперативом “Контакт”, згідно договору з агрофірмою “Колос”, останній були виплачені кошти в обмін на 50% врожаю. Враховуючи ціну горошку, яка склалась на день реалізації на біржі, загальна сума виплати агрофірмі “Колос” составила 2m 466 грн.

Враховуючи всі витрати, які були пов”язані з придбанням, посівом та вирощуванням горошку, а також враховуючи суму кредиту (22000$) – загальні витрати составили 93 151 грн.

На посів насіння горошку було використано 50 га посівних угідь. Фірма, згідно до технікоекономічного обгрунтування, розраховувала зібрати врожай з розрахунку 2 500 кг з 1 га, що в загальній кількості повинно було составити 125 000 кг. Однак, в зв”язку з неприйнятними погодними умовами, які відбувались під час збору врожаю, врожайність гороху составила 984,2 кг з 1 га, що в загальній кількості дорівнювало 49 210 кг.

Зібравши врожай кооперативом “Контакт” було вирішено віддати на переробку 39 660 т горошку. Сорність горошку составляє 9%, тому для переробки було використано 36 295 кг. Фірма заключила договір з Катеринопольським овочеконсервним заводом (див. дод. ).

Згідно з договором, овочеконсервний завод зобов”язаний:

· прийняти у кооператива “Контакт” на переробку горошок та виготовити консерви “Горошок зелений” розфасовкою 0,5 литри;

· надати всі необхідні компоненти для виготовлення консервів, а також стеклотару та упаковку, яка б забезпечувала зберігання товару та охороняла від пожкоджень під час транспортування;

· дотримуватись всіх існуючих норм що до розходу сировини на виготовлення консервів;

· забезпечити якість консервів, яка б відповідала вимогам діючого ГОСТу на даний вид продукції.

Згідно з договором виготовлена продукція розподілялась наступним чином:

· 40% виготовлених консервів горошку передаються кооперативу "Контакт" безкоштовно;

· 60% залишаються в розпорядженні овочеконсервного заводу але можуть бути передані кооперативу “Контакт” з попередньою оплатою з розрахунку 80 копійок за склянку.

В зв”язку з тим, що на момент реалізації продукції, вартість консервів знизилась до 0,75 грн. Кооператив не використав своє право що до можливості закупівлі 60% продукції за ціною 0,80 грн.

Перейти на сторінку: 1 2

Читайте більше

Управління фінансами
Необхідність переходу в Україні до інформаційного суспільства ставить перед урядом завдання формування єдиного інформаційного простору (ЄІП) в державному управлінні. Для цього необхідно враховувати особливості функціонування всіх гілок влади державного управління, законодавчих процесів, ...

Оцінка ефективності лізингу як форми фінансування діяльності підприємства
Система фінансового забезпечення інвестиційного процесу складається з органічної єдності джерел фінансування інвестиційної діяльності та методів фінансування. Метод фінансування інвестицій - це механізм залучення інвестиційних ресурсів з метою фінансування інвестиційного процесу. До ме ...