Меню сайта

Заощадження домогосподарств в Україні та їх мотивація

Заощадження домогосподарств - це джерело капіталу, тобто ключового фактора виробництва, який визначає перспективи розвитку національного господарства в цілому. В свою чергу, досягнення та підтримання стабільних темпів економічного зростання є пріоритетним завданням економічної політики уряду будь-якої країни світу. Домогосподарства забезпечують економіку країни вільними грошовими ресурсами за рахунок своїх заощаджень, вони ж створюють основний попит на різноманітну продукцію, яка виробляється суб’єктами господарювання і самі беруть участь у задоволенні цього попиту. Поступовий розвиток національної економіки можливий тільки завдяки формуванню і раціональному використанню національних заощаджень та дієвого механізму трансформації їх в інвестиції. Дослідженню заощаджень приділяли увагу вітчизняні та зарубіжні вчені, зокрема Дж. Гелбрейт, П. Грегорі, Р. Стюарт, М. Мендоза і В. Наполі, П. Семюелсон і В. Нордгауз, К. Маркс, А. Маршалл, А. Сміт, М.Д. Алексєєнко, С.М. Панчишин, М.І. Савлук, Б.Є. Кваснюк, О.З. Ватаманюк, Т.С. Смовженко та ін. Вони розглядали проблеми та чинники, які впливають на обсяг заощаджень та стимулювання заощаджень. Однак, теоретичні та практичні аспекти проблеми заощаджень потребують детальніших досліджень.

Метою роботи є дослідження та аналіз заощаджень українських домогосподарств, які формуються у сучасному інституціональному середовищі, їх мотивації, а також шляхів їх реформування та покращення мотивації до заощаджень.

Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:

– визначити місце заощаджень в структурі фінансів домогосподарств;

– дослідити джерела формування заощаджень домогосподарств;

– проаналізувати класифікацію заощаджень домогосподарств в Україні;

– визначити основні мотиви заощаджень домогосподарств в Україні;

– зробити аналіз характерних рис заощаджень домогосподарств в Україні;

– дослідити схильність домогосподарств України до заощадження;

– проаналізувати засоби трансформації заощаджень домогосподарств України в інвестиційні ресурси;

– визначити мотиви інвестування заощаджень домогосподарств в різні види активів;

– дослідження світового досвіду формування та використання заощаджень домогосподарств та їх мотивації;

– розглянути запропоновані вітчизняними та зарубіжними науковцями шляхи реформування заощаджень домогосподарств та покращення їх мотивації.

Об’єктом дослідження є заощадження домогосподарств України та їх мотивація, предметом виступають теоретичні, методичні та практичні питання вдосконалення формування та залучення заощаджень домогосподарств та покращення їх мотивації.

В процесі написання курсової роботи було використано загальнонаукові, теоретичні та емпіричні методи дослідження. Серед загальнонаукових методів застосовано аналіз і синтез, індукція і дедукція, моделювання, конкретизація та історичний метод. З конкретно-наукових методів було використано теоретичні прийоми та формалізацію.

Проведено аналіз публікацій вітчизняних та зарубіжних науковців, які досліджують питання заощаджень домогосподарств та проблеми, пов’язані з їх мотивацією, трансформацією в інвестиції, досліджено основні нормативні акти України, зокрема закони Верховної Ради України.

    Читайте більше

    Фінансові аспекти управління капітальними інвестиціями
    Україна сьогодні знаходиться на шляху всебічних економічних перетворень. За таких умов, налагодження стабільного інвестиційного процесу є справою особливого значення. Становлення і розвиток ринкової системи господарювання потребують принципово нових підходів до організації управління ...

    Кредитний ризик комерційного банку та шляхи його оптимізації
    Поняття банку органічно пов’язане з поняттям ризику, через те, що банки виконують функцію перерозподілу ризиків фінансового ринку. Найскладнішим і наібільш важко прогнозованим з фінансових ризиків є кредитний. Його складність пояснюється великою кількістю факторів, що чинять вплив на йо ...