Київський булочно-кондитерський комбінат, створений у 1976 р. на базі хлібозаводу №3, що знаходився на вул. Косіора (тепер вул. Чорновола), та хлібозаводу №8 на вул. Л.Толстого (тепер на вул. А.Гайдара), посідає провідні позиції на ринку кондитерських виробів. (pис. 2.1.)
Рис. 1.1 Торгова марка ДП ПАТ «Київхліб»«Булочно-кондитерського комбінату»
Спочатку хлібозавод №3 спеціалізувався на виготовленні формового хліба та хлібобулочних виробів. Згодом був збудований цех, де спочатку випікали печиво масових сортів, а потім було налагоджено виробництво здобних сухарів [43].
З розвитком технічного прогресу, індустріалізації хлібопекарської галузі змінювалось і підприємство. Замість тістомісильних машин з підкатними діжами на чотирьох лініях були встановлені тістоприготувальні агрегати безперервної дії ХТР, замінені тістоподільники.
У 60-х роках був уведений у дію чотириповерховий виробничий корпус з бараночним, картонажним, кондитерським цехами та складом безтарного зберігання борошна. Використання нових потужностей дозволило сконцентрувати і механізувати виробництво бубликів, сушок, тістечок, кексів, які до цього виготовляли вручну в невеликих пекарнях і цехах, розташованих у підвальних та напівпідвальних приміщеннях житлових будинків [44].
У 1975 р. був збудований картонажний цех, а на звільнених площах обладнаний цех виготовлення тістечок, де встановлено першу в Україні високомеханізовану лінію виготовлення тістечок "Еклер". Пізніше почала працювати ще одна механізована лінія для тістечок "Горіхово-фруктових". Від розробки рецептури і технології до технічного оснащення цієї лінії все було продумано, опрацьовано і зроблено колективом комбінату, який досягнув значних успіхів у зменшенні частки ручної праці [45].
У 90-ті роки було проведено реконструкцію кондитерського цеху, добудовано триповерховий виробничий корпус.
Останнім часом для зміцнення матеріально-технічної бази, нарощування виробничих потужностей та оновлення асортименту продукції встановлені дві печі малої потужності для випікання здобних, дієтичних, листкових виробів, кексів, східних солодощів; лінія виробництва печива; імпортна лінія глазурування тортів, тістечок, зефіру; обладнана дільниця для виготовлення зефіру та тортів на замовлення [46].
Цілі та завдання функціонування комбінату можна поділити на дві групи: економічні та соціальні. До економічних цілей належать: природна для підприємницьких структур - отримання прибутку та забезпечення його постійного приросту. До соціальних можна віднести забезпечення споживчих потреб населення, а саме у споживанні хлібобулочних виробів, споживанні кондитерської продукції, а також задоволення специфічної потреби у діабетичній та дієтичній продукції.
Оцінювання імовірності банкрутства підприємства в системі управління фінансовою діяльністю (на прикладі ПАТ Могилів-Подільський завод газового устаткування та приладів)
В
умовах сучасної економіки України банкрутство вітчизняних підприємств є
істотною проблемою. Воно призводить до істотних негативних наслідків окремого
суб'єкта господарювання через збитковість підприємства, затримку чи невиплату
заробітної плати робітникам, втрату робочих місць у випадк ...
Аналіз фактичних і статистичних даних по Дніпропетровській області щодо надходження іноземних інвестицій за останні три роки
Інвестиційна політика є складовою частиною економічної політики держави і
повинна бути спрямована на створення оптимальних умов для активізації
інвестиційного потенціалу.
Основними напрямами інвестиційної діяльності є: створення привабливих
умов для роботи іноземних інвесторів; збільше ...