Таким чином за 2009 рік збільшення джерел формування майна підприємства відбулося за рахунок збільшення: власного капіталу на 8,2% та поточних зобов’язання на 0,8%. Зменшення сукупного капіталу за 2010 рік: за рахунок збільшення власного капіталу на 5,2% та зменшення позикового на 4,1%. Такі зміни в цілому є позитивними, так як спостерігався ріст власного капіталу. За звітний період 2011 року зменшення майна підприємства відбулося за рахунок зменшення власного капіталу на 12,4% та збільшення позикового на 18,0% . Ці зміни привели до збільшення питомої ваги позикового капіталу та до втрати фінансової стійкості підприємства.
Показники ефективності використання капіталу підприємства розраховуються наступним чином:
7. Коефіцієнт обігу поточних зобов’язань підприємства розраховується за формулою:
Копз = [чистий дохід від реалізації продукції] : [середня сума поточних зобов’язань] = [стр. 035 (Форма №2)] : [(стр. 620 + стр. 630) пп + (стр. 620 + стр. 630) кп : 2]
Він показує, скільки підприємству потрібно зробити оборотів, щоб сплатити в повному обсязі свої зобов’язання.
8. Період погашення поточних зобов’язань розраховується за формулою
Топз = 365 : Копз
Коефіцієнт обігу кредиторської заборгованості за товари, роботи, послуги розраховується за формулою:
Кокз = [чистий дохід від реалізації] : [середня сума кредиторської заборгованості] = [стр. 035 (Форма №2)] : [((стр. 530 + стр. 540) пп + (стр. 530 + стр. 540) кп) : 2]
Він показує, скільки підприємству потрібно зробити оборотів, щоб сплатити виставлені рахунки по господарських операціях.
9. Період обігу кредиторської заборгованості:
Токз = 365 : Кокз
10. Коефіцієнт рентабельності власного капіталу розраховується за формулою
Крвк = [чистий прибуток підприємства] : [сума власного капіталу] = [стр. 220 (Форма №2)] : [((стр. 380 + стр. 430) пп + (стр. 380 + стр. 430) кп) :2]
Він показує, скільки грошових одиниць чистого прибутку „заробила” кожна грошова одиниця, вкладена власниками акціонерного капіталу.
11. Капіталовіддача
Кк = [чистий дохід від реалізації] : [сума капіталу] = [стр. 035(Форма №2)] : [((стр208) пп + (стр.280) кп)) : 2]
Він характеризує об’єм реалізації продукції, яка приходиться на одиницю продукції. Тобто цей показник свідчить про ефективність операційної діяльності підприємства.
Показники ефективності використання майна наведені в таблиці 2.6.
Аналіз ефективності використання капіталу підприємства показав, що середній термін обігу кредиторської заборгованості на кінець 2009 року складав 29 діб. За наступний період спостерігається зменшення цього показника на 4 доби, а за 2011 рік збільшення на 10 діб. Тобто на кінець 2011 року середній термін обігу кредиторської заборгованості став дорівнювати 15 діб і це означає, що підприємство за 15 діб оплачує виставлені йому рахунки. Ці зміни привели до збільшення в динаміці коефіцієнта обігу кредиторської заборгованості з 12,54 до 24,05. На кінець 2011 року підприємство зробило 24,05 обороти, щоб сплатити кредиторські рахунки по господарським операціям. Тобто зростання у динаміці коефіцієнта обігу кредиторської заборгованості свідчить про підвищення швидкості сплати заборгованості підприємства.
Інституційні інвестори
Інституційні
інвестори відіграють важливу роль поряд з корпоративними та індивідуальними в
забезпеченні країни інвестиційними ресурсами. Якщо корпоративні та
індивідуальні інвестори є основними постачальниками ресурсів в економіці
країни, то інституційні інвестори витупають в ролі фінанс ...
Планування бюджету фірми й операційний аналіз її діяльності
Фінансовий
менеджмент - це наука управління фінансами підприємства, направлена на
досягнення його стратегічних і тактичних цілей. Останні ж є індивідуальними для
кожного суб’єкта, що господарює. Новий складний етап формування ринкової
економіки в нашій країні породив потребу у досліджені ...