Меню сайта

Механізм розрахунку та порядок сплати податку на прибуток

Оподаткування операцій особливого виду включає:

оподаткування товарообмінних (бартерних) операцій;

оподаткування страхової діяльності;

оподаткування операцій із розрахунками в іноземній валюті;

оподаткування операцій з торгівлі цінними паперами та деривативами;

оподаткування дивідендів;

оподаткування операцій з борговими вимогами та зобов’язаннями;

оподаткування доходів від виконання довгострокових договірних зобов’язань;

оподаткування неприбуткових установ і організацій;

оподаткування інноваційної діяльності інноваційних центрів, внесених до Державного реєстру.

Оподаткування товарообмінних (бартерних) операцій.

Доходи та витрати від здійснення бартерних операцій визначаються виходячи з договірної ціни такої операції, але не нижче за звичайні ціни.

Звичайною вважається ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору. Вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню справедливих ринкових цін.

Оподаткування страхової діяльності.

Оподатковувані доходи від страхової діяльності (крім страхування ризиків життя) страховиків-резидентів оподатковуються за ставкою 3 % від суми валового доходу, отриманого від страхової діяльності. Оподатковуваний дохід від страхової діяльності - сума страхових внесків, страхових платежів або страхових премій, одержаних страховиками-резидентами протягом звітного періоду за договорами страхування і перестрахування ризиків на території України або за її межами (крім страхування договорів життя), зменшених на суму страхових платежів, сплачених страховиком за договорами перестрахування з резидентом та сплачених за договорами перестрахування з нерезидентом у тому ж звітному періоді.

Оподатковувані доходи страховиків-резидентів від страхування ризиків життя оподатковуються (крім доходів від операцій, здійснених за договорами довгострокового страхування життя) за ставкою у розмірі 3 %.

Оподатковувані доходи страховиків-резидентів, отримані за договорами довгострокового страхування життя, оподатковуються за ставкою 0 %.

Для цілей оподаткування операцій зі страхування життя під оподатковуваним доходом від страхування (перестрахування) життя слід розуміти суму страхових платежів, одержаних страховиками протягом звітного періоду, за договором страхування (перестрахування) життя, зменшених на суму страхових платежів, сплачених страховиком за договорами перестрахування з резидентом чи нерезидентом у тому ж звітному періоді.

У випадку порушення вимог договору довгострокового страхування життя, в тому числі його довгострокового розірвання протягом визначеного граничного терміну, доходи, одержані страховиком за таким договором, оподатковуються за ставкою 6 % у податковому періоді, в якому відбулося порушення, з нарахуванням пені на суму такого доходу, розрахованої з початку податкового періоду до дня їх включення до валового доходу страховика [36, с.179-180].

Оподаткування операцій із розрахунками в іноземній валюті.

З метою оподаткування будь-яка іноземна валюта або заборгованість в іноземній валюті, а також всі доходи і витрати, перераховуються в гривні за офіційним курсом Національного банку України, що діяв на дату одержання (нарахування) таких доходів.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Читайте більше

Бюджетування та контролінг на підприємстві
Останнім часом підприємства найчастіше застосовують систему бюджетного планування, яка впроваджується з метою економії фінансових ресурсів, скорочення невиробничих витрат, більшої гнучкості в управлінні і контролі за собівартістю продукції, а також підвищення точності планових показників. ...

Програмно-цільовий метод управління місцевими бюджетами
Сучасний стан розвитку України і її окремих регіонів потребує поглибленого та прогнозованого розуміння ролі бюджету в економічній системі держави, у формуванні показників комплексної програми соціально-економічного розвитку окремого регіону та адміністративно-територіальної одиниці. До ...