При плануванні державного і місцевого бюджетів необхідно відрізняти загальний і спеціальний фонди. Розподіл бюджету на фонди визначається Законом "Про Державний бюджет України". Джерелом формування спеціального фонду визначаються винятково законами України.
Підставою для рішення визначеної ради про утворення спеціального фонду в складі місцевого бюджету може бути тільки закон "Про Державний бюджет України" на черговий рік.
Передача засобів з основного в спеціальний фонд бюджету дозволяється тільки в рамках бюджетних призначень шляхом внесення змін у Закон "Про Державний бюджет України " або рішенням відповідної ради. Платежі за рахунок спеціального фонду здійснюються в рамках засобів, що надійшли в цей фонд конкретним цільовим призначенням.
Створення позабюджетних фондів органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування й інших бюджетних організацій не допускається.
Бюджетним кодексом визначені частини загального і спеціального фондів.
Схема складового бюджету можна наочно побачити в мал. 7 у якому , загальний фонд вбирає в себе всі доходи бюджету, крім тих, котрі призначені для зарахування в спеціальний фонд, а також усі витрати бюджету за рахунок надходжень у загальний фонд, сюди ж входить фінансування загального фонду бюджету.
У Спеціальний фонд входять бюджетні призначення на витрати за рахунок конкретно визначених джерел надходжень, а також гранти або подарунки (у вартісному вираженні), отримані розпорядниками бюджетних засобів на конкретну мету, а також різниця між доходами і витратами.
Мал. 7 Схема становлячих бюджету
Сутність поняття «фінансова стійкість підприємства», її види та завдання
аналізу
Фінансова стійкість підприємства є однією з головних умов
життєдіяльності, розвитку й забезпечення високого рівня конкурентоспроможності
підприємства. Саме фінансова стійкість підприємства характеризує ефективність
операційного, фінансового та інвестиційного розвитку, містить необхідну
інформаці ...
Податок на доходи фізичних осіб
Податки - це фінансова категорія, яка впливає на економічні
явища та процеси розвитку суспільства. Вони, як знаряддя перерозподілу доходів
юридичних та фізичних осіб, є обов'язковим атрибутом держави незалежно від
моделі та політики її розвитку. Це дуже небезпечний інструмент у розпорядже ...