Меню сайта

Загальна характеристика виробництва на підприємстві

В липні 1958 року введена в експлуатацію його перша черга по виготовленню попередньо - напружених залізобетонних шпал. Однак технологія виробництва базувалася виключно на ручній праці і високим досягненням був випуск дев'яти форм зі шпалами на зміну. До 1961 року підприємство вважалося збитковим. Опісля розпочинається його бурхливий розвиток.

Коливалися обсяги виробництва. Порівняймо: якщо у 1959 році на заводі виготовили 125 тисяч штук шпал, то у 1988 сягнули 1 млн. 250 тисяч штук.

Після цього розпочинається економічний спад: 1997 р. - 358 тисяч штук. Та це, очевидно, була та межа, за яку опускатися ризиковано. Тож вже поточний рік знаменується новим піднесенням - протягом п'яти місяців виготовлено 261 тисячу шпал.

Потужність першої черги заводу складала 30 тис. метрів кубічних залізобетону на рік, в 1965 році було введено другу чергу і загальна потужність заводу склала 112 тис. метрів кубічних на рік.

Спеціалізація заводу - виготовлення залізобетонних попередньо - напружених шпал для залізничної колії 1520 мм з клемноболтовим кріпленням, яких за майже 50 років виготовлено 33,7 мільйони штук.

Коростенський завод залізобетонних шпал - перший завод по виготовленню попередньо - напружених шпал у колишньому Радянському Союзі, тому й не дивно, що продукція заводу відправлялася практично у всі республіки колишнього Союзу. Коростенські шпали укладені і успішно експлуатуються на залізничних коліях країн Прибалтики, Молдови, республіки Бєларусь, на Жовтневій, Московській, Північній, Південно-Східній залізницях Росії, Західно-Казахстанській, Середньоазіатській залізницях, на всіх 6-ти залізницях України.

За останні роки заводом освоєно залізобетонних попередньо - напружених шпал для суміщеної колії 1520 і 1435 мм, які укладені на прикордонних коліях Львівської залізниці, випуск шпал типу СБЗ-0 з прогресивним клемним кріпленням, застосування яких зменшує витрати при комплектації колійної решітки та забезпечує пружність рейкових скріплень. Заводом виробляються і залізобетонні бруси для стрілочних переводів різних марок, в тому числі і брусів зі зменшеним зносом конструктивних елементів. В нових стрілочних переводах розв'язані найважливіші проблеми колійників, адже вони забезпечують рух потягів зі швидкістю 140-160 км на годину.

На сучасному етапі освоєно випуск шпал нового покоління - шпал типу Ш-7 з дюбельним кріпленням. При виготовленні таких шпал зменшується кількість технологічних операцій, витрат на оснащення, значно зменшуються витрати при монтажі їх в колійну решітку. Освоєно і випуск шпал типу Ш-6 для криволінійних ділянок колії.

Сировинні матеріали, які застосовуються у виробництві - українського походження.

Цемент М500 ДО - Здолбунівського та Кам'янець - Подільського цементних заводів, пісок з модулем крупності 1,5-3,25 мм - Ігнатпільського кар'єру, щебінь фракції 5-20 мм - Коростенського та Пенізевічського кар'єрів. Тільки високоміцний дріт діаметром 3 мм закуповується в Росії.

Для більш повного задоволення потреб Укрзалізниці в залізобетонній продукції заводом виробляються залізобетонні блоки L=3000 мм для облаштування низьких пасажирських платформ, лотки L=1500 мм для водовідводу від залізничних колій. Для власних потреб та потреб населення виробляються стінові камені типу СКЦ.

Перейти на сторінку: 1 2

Читайте більше

Грошова система України
Грошова система України функціонує відповідно до закону про Національний банк України. Офіційною грошовою одиницею (валютою) є гривня. Співвідношення між гривнею і золотом Законом не встановлено. Офіційний курс гривні до іноземних грошових одиниць визначається НБУ і публікується в пресі. ...

Управління фінансами
Необхідність переходу в Україні до інформаційного суспільства ставить перед урядом завдання формування єдиного інформаційного простору (ЄІП) в державному управлінні. Для цього необхідно враховувати особливості функціонування всіх гілок влади державного управління, законодавчих процесів, ...