Меню сайта

Загальна характеристика виробництва на підприємстві

В липні 1958 року введена в експлуатацію його перша черга по виготовленню попередньо - напружених залізобетонних шпал. Однак технологія виробництва базувалася виключно на ручній праці і високим досягненням був випуск дев'яти форм зі шпалами на зміну. До 1961 року підприємство вважалося збитковим. Опісля розпочинається його бурхливий розвиток.

Коливалися обсяги виробництва. Порівняймо: якщо у 1959 році на заводі виготовили 125 тисяч штук шпал, то у 1988 сягнули 1 млн. 250 тисяч штук.

Після цього розпочинається економічний спад: 1997 р. - 358 тисяч штук. Та це, очевидно, була та межа, за яку опускатися ризиковано. Тож вже поточний рік знаменується новим піднесенням - протягом п'яти місяців виготовлено 261 тисячу шпал.

Потужність першої черги заводу складала 30 тис. метрів кубічних залізобетону на рік, в 1965 році було введено другу чергу і загальна потужність заводу склала 112 тис. метрів кубічних на рік.

Спеціалізація заводу - виготовлення залізобетонних попередньо - напружених шпал для залізничної колії 1520 мм з клемноболтовим кріпленням, яких за майже 50 років виготовлено 33,7 мільйони штук.

Коростенський завод залізобетонних шпал - перший завод по виготовленню попередньо - напружених шпал у колишньому Радянському Союзі, тому й не дивно, що продукція заводу відправлялася практично у всі республіки колишнього Союзу. Коростенські шпали укладені і успішно експлуатуються на залізничних коліях країн Прибалтики, Молдови, республіки Бєларусь, на Жовтневій, Московській, Північній, Південно-Східній залізницях Росії, Західно-Казахстанській, Середньоазіатській залізницях, на всіх 6-ти залізницях України.

За останні роки заводом освоєно залізобетонних попередньо - напружених шпал для суміщеної колії 1520 і 1435 мм, які укладені на прикордонних коліях Львівської залізниці, випуск шпал типу СБЗ-0 з прогресивним клемним кріпленням, застосування яких зменшує витрати при комплектації колійної решітки та забезпечує пружність рейкових скріплень. Заводом виробляються і залізобетонні бруси для стрілочних переводів різних марок, в тому числі і брусів зі зменшеним зносом конструктивних елементів. В нових стрілочних переводах розв'язані найважливіші проблеми колійників, адже вони забезпечують рух потягів зі швидкістю 140-160 км на годину.

На сучасному етапі освоєно випуск шпал нового покоління - шпал типу Ш-7 з дюбельним кріпленням. При виготовленні таких шпал зменшується кількість технологічних операцій, витрат на оснащення, значно зменшуються витрати при монтажі їх в колійну решітку. Освоєно і випуск шпал типу Ш-6 для криволінійних ділянок колії.

Сировинні матеріали, які застосовуються у виробництві - українського походження.

Цемент М500 ДО - Здолбунівського та Кам'янець - Подільського цементних заводів, пісок з модулем крупності 1,5-3,25 мм - Ігнатпільського кар'єру, щебінь фракції 5-20 мм - Коростенського та Пенізевічського кар'єрів. Тільки високоміцний дріт діаметром 3 мм закуповується в Росії.

Для більш повного задоволення потреб Укрзалізниці в залізобетонній продукції заводом виробляються залізобетонні блоки L=3000 мм для облаштування низьких пасажирських платформ, лотки L=1500 мм для водовідводу від залізничних колій. Для власних потреб та потреб населення виробляються стінові камені типу СКЦ.

Перейти на сторінку: 1 2

Читайте більше

Шляхи вдосконалення управління фінансами акціонерних товариств
Господарські функції і права акціонерного товариства як суб'єкта права у правовідносинах реалізують його органи управління. Акціонерне товариство є підприємством з найбільш складною управлінською структурою, що обумовлено так званою акціонерною власністю, тобто тим, що акціонерне товарист ...

Франчайзинг як ефективна система бізнесу
рaнчaйзинг бізнес договір Нaжaль нe вci мoжуть бути вдaлими пiдприємцями. Для цьoгo нeoбхiднo йти нa ризик, пocтiйнo шукaти нoвaтoрcькi iдeї, a тaкoж нeвeликa дoля aвaнтюризму. Бaгaтo хтo з людeй oбeрeжнi i нe йдуть нa ризик, a вiддaють пeрeвaгу фoрмi пiдприємницькoї дiяльнocтi, щo нaд ...