Відомо, що Закон про прибуток окреслює коло платників, оподаткування доходів яких віднесено до операцій особливого виду. Одними з тих, чиї доходи звільняють від оподаткування, є неприбуткові організації, визначені в абз. "а" пп. 7.11.1. Тобто для них мають виконуватися дві умови: необхідно відповідати визначенню "неприбуткова" та отримувати певні пільгові доходи (зазначено в пп. 7.11.2).
Сам Закон про прибуток не розшифровує термін "неприбуткова організація", а лише їх перелічує. Можна не бути генієм, щоб припустити: такий суб'єкт - антипод прибуткового. Тобто якщо останній спить і бачить прибуток, то неприбутківець навіть не мріє про нього. Тим більше, БКУ застерігає: "Бюджетні установи є неприбутковими" (пп. 6 п. 1 ст. 2).
Аби на бюджетника начепити ярлик "неприбутковий", його достатньо включити до Реєстру неприбуткових організацій і установ в Державній Податковій Адміністрації, що являє собою автоматизовану систему збору, накопичення та обробки даних про НПО. (Положення про Реєстр НПО та установ, затверджений Наказом ДПА від 11.07.1997 №232). А відповідний код ознаки неприбутковості присвоюють організації згідно з Порядком № 355.
Неприбутковість підтверджують також положення (статутні документи) бюджетної установи (організації, закладу), де має бути зазначено, що їх діяльність не спрямована на отримання прибутку.
Закон про прибуток упорядкував (об'єднав у групи) неприбуткові організації, оскільки для його цілей саме належність до певної групи має найбільше значення. У кожній групі - кілька організацій з різними ознаками неприбутковості. Крім того, кожна окрема група має свій окремий перелік доходів, звільнених від оподаткування.
Таблиця 1.1 Неприбуткові організації
Код неприбутковості |
Установи (організації) |
0001 |
Органи державної влади України |
0002 |
Установи, організації, створені органами державної влади України, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів |
0003 |
Органи місцевого самоврядування |
0004 |
Установи та організації, створені органами місцевого самоврядування, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів |
Особливості формування власного капіталу акціонерними товариствами
Одним
із найважливіших напрямків фінансового аналізу, що має проводитися керівництвом
або спеціальними підрозділами суб’єкта підприємництва, є аналіз формування
власного капіталу та ефективність його використання як головне джерело
фінансування його діяльності. Саме на основі результатів ...
Діагностика фінансового стану підприємства
Моя
курсова робота на тему “Діагностика фінансового стану підприємства”. Планується
розглянути фінансовий стан товариства з обмеженою відповідальністю
“Рако-прінт”. Обрана саме така тема тому, що взагалі всі підприємства сфери
матеріального виробництва в умовах ринкової економіки здійсню ...