Меню сайта

Техніко-економічне обгрунтування використання кредитних коштів ( на прикладі кооперативу “Контакт” м. Черкаси ) .

Щоб вирішити зазначені проблеми фірма звернулась до зарубіжного досвіду. В якості партнера та консультанта була обрана відома голандська фірма Bakker Brothers, яка є провідним виробником насіння сільськогосподарських культур та має власні ноу-хау у галузі їх переробки. Дана фірма спеціалізується на продажу насіння з 1928 року. Насіння, яке виробляє фірма Bakker Brothers, користується значним попитом більш ніж в 100 країнах світу. Головний офіс знаходиться в Норд Схарвауде, Голандія. Для виробництва якісного насіння фірма має філії в США та Танзанії. В обох країнах існують оптимальні кліматичні умови для вирощування насіння найвищої якості.

Спеціалистами фірми Bakker Brothers був запропонований великий асортимент насіння зеленого горошку. Однак, оцінивши специфіку регіону, обраного для вирощування культури, Bakker Brothers рекомендувала горошок сорту Petit Provencal (див. дод. ). Особливістю даного сорту є:

· стійкість до хвороб, які притаманні даній культурі;

· можливість механізованого збору врожаю;

· довгий термін зберігання.

Також, треба зазначити, що фірма Bakker Brothers є власником запатентованої технології обробки насіння горошку даного сорту, яка дозволяє відновити споживчі властивості даного сорту горошку після тривалого терміну зберігання.

Як партнер, для реалізації проекту, стосвно вирощування та збору зеленого горошку сорту Petit Provencal, фірмою “Контакт” був обраний колхоз “Колос”, який знаходиться в Чорнобаївському районі Черкаської області.

З даним колхозом був заключений договір, відповідно якого отриманий врожай кооператив “Контакт” та агрофірма “Колос” ділять у відношенні 50% / 50% (див. дод. ). Також, стосовно вище вказаного договору (див. дод. ), отримані 50% врожаю кооператив “Контакт” забирає одразу після проведення збору, а останні 50% врожаю викупає у агрофірми “Колос” по цінам, які встановились на біржі на день реалізації, в строк до 1 січня 1998 року. Агрофірма “Колос” погодилась виділити, під посів зеленого горошку сорту Petit Provencal, кооперативу “Контакт” 200 га посівної площини.

Виходячи з кількості гектарів, які були надані для посіву, знаючи норму посіву на 1га (250 кг) та знаючи ціну 1кг (1,5$) зеленого горошку сорту Petit Provencal, економістами кооперативу “Контакт” було визначено необхідну суму для закупівлі насіння, яка составила 75000$.

Таблиця 5. Розрахунок показників, що характерізують використання кредитних ресурсів для розширення асортименту продукції.

Назва показника

Порядок розрахунку

Обсяг показника

Сума залучених кредитних ресурсів

Кількість гектарів*кількість кг на 1га* вартість 1кг =

200 га*250 кг*1,5$

75000$ =

135 000 грн

.

Напрямок використання:

- закупівля насіння

Кількість гектарів * кількість кг на 1га =

200 га * 250 кг

50000 кг

Рентабельність залучених коштів

Прибуток / Сума кредиту

= 300 000 грн./135 000 грн

.

2,2

Термін використання

6 місяців

Порядок погашення

Відсотки виплачуються щомісячно з розрахунку 20% річних: 75000$* 20% / 12*6 (міс.)

Необхідна сума кредиту:

75 000$ * 1,8

Загальна сума повернення:

Сума відсотків + сума кредиту = 13 500 грн. + 135 000 грн.

13 500 грн

.

135 000 грн

.

148 500 грн.

Очікуваний прибуток

Доход – ПДВ –витрати – сума кредиту – сума відсотків за кредит =

300 000 грн.-50 000 грн.-

- 135 000 грн.- 13 500 грн

.

45 500 грн.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4

Читайте більше

Сучасна світова фінансова думка
Фінанси - одна з небагатьох економічних категорій, яку досліджують майже всі напрями економічної науки (якщо визначати ці напрями з огляду на фінансові проблеми). Визначення фінансів як багатопланової категорії є стратегічним у їх вивченні. Найчастіше фінанси розглядаються через призму і ...

Державний бюджет та державний борг в Україні
Актуальність даної теми полягає в тому, що зараз в Україні гостро стоїть питання про державне фінансування. Зараз окрім того, що існує значний брак коштів у державному бюджеті, Україна має досить великий державний борг. Сучасний розвиток України показує, що саме державний бюджет потребує ...