Діаграма 3.
|
З даної діаграми ми можемо побачити, що обсяг виробництва йогурту та сметани постійний на протязі всього 1997 року був постійний, а виробництво горошку різко підвищилось лише у 3 кварталі – це обумовлено сезонністю виробництва даного виду продукції. Але це не значить, що фірма весь горошок реалізувало в 3 кварталі.
На Діаграмі 4 ми можемо прослідкувати динаміку реалізації готової продукції кооперативу “Контакт” та вплив виробництва нового виду продукції на обсяг реалізації.
Діаграма 4.
|
Виходячи з даної діаграми, ми можемо побачити, що за рахунок реалізації горошку, загальний обсяг реалізації збільшився лише тільки в 3 та 4 кварталах 1997 року, але це ніяк не вплинуло на обсяг реалізації йогурту та сметани. Різниця в обсязі реалізації горошку по кварталах говорить про те, що враховуючи сезонність виробництва горошку, фірма реалізовувала його не одразу, а по частинах. В 3 кварталі кооператив реалізував лише 15%, а в 4 кварталі 60% готової продукції. Остальну частину фірма залишила на наступний рік.
Із усьго вище вказаного можна сказати, що на результат діяльності підприємства найбільше вплинув фактор асортименту продукції. Поки підприємство випускало лише два види продукції (йогурти та сметану) результат фінансово-господарської діяльності кооперативу бу більш менш стабільний. У 1997 році кооператив “Контакт” зайнявся виготовленням нового виду продукції – “Зелений горошок”, на який чинить сильний вплив сезонний фактор. Хоча підприємство брало кредит під виготовлення цього виду продукції та в решті решт отримало збитки від цієї діяльності ( див. таб. 3), воно заклало гарну базу для подальшого розвитку цього виду діяльності. Кредит на розробку цього проекту вже не потрібен. У кооператива залишилось 9500 т посівного горошку, що по розрахункам, які були проведені в пункті 2.3. принесе підприємству прибуток у розмірі 103 085 грн.
ВИСНОВКИ.
При написанні дипломної роботи по темі “Кредитування підприємств та забезпечення кредитів “ було проведено дослідження проблем, що пов‘язані з кредитуванням підприємств малого бізнесу.
Теоритичні дослідження та аналіз діяльності кооперативу “Контакт”, який останнім часом зосередив свою діяльність на вирощуванні та переробці сільськогосподарської продукції показали, що особливістю кредитування даної галузі є великий ризик, який виникає в результаті впливу непрогнозованих форс-мажорних факторів (неврожай, посухи, стихійні лиха і т.п.).
Ця особливість вимагає надання підвищеної уваги ефективності використання кредитних ресурсів підприємством для зменшення ризику. Однак, треба зазначити, що ризик – це невід‘ємна частини підприємницької діяльності. В сучасних умовах неможливо отримати значні прибутки не піддаючись впливу значного ризику, тому в більшості випадків ціллю підприємства повинно бути не усунення ризику, а розробка методів та прийомів, які дозволять його контролювати.
Фактори, що впливають на рівень фінансової стійкості підприємства
На фінансову стійкість підприємства впливає ціла низка чинників. З метою
управління окремими з них, посилення чи послаблення їх впливу на фінансову
стійкість підприємства їх можна об’єднати в групи залежно від рівня виникнення
та ступеня значущості (рис. 1.1) [14].
Рисунок 1.1 - Види ф ...
Державний кредит та державний борг
На
сьогоднішній день видатні вчені всього світу досягли надзвичайно великого
розвитку фінансової системи, ідеально вивчивши всі сторони, аспекти, принципи,
методи функціонування та покращення її діяльності.
Великим
досягненням економіки є виникнення державного боргу та державного кред ...