Меню сайта

Аналіз ліквідності

По-четверте,не виконується також умова А4 ≤ П4, це є свідченням того, що підприємству як на початок, так і на кінець року не вистачає власного капіталу для покриття необоротних активів. Тобто баланс не ліквідний.

Більш детальний аналіз ліквідності підприємства проводиться на основі фінансових коефіцієнтів, представлених в таблиці 3.2.

Таблиця 3.2 - Коефіцієнтний аналіз ліквідності підприємства

Показник

Формула

На поч. періоду

На кін. періоду

D

1. Коефіцієнт поточної ліквідності (Кпл), від 1,5 до 2

0,80,6-0,2

2. Коефіцієнт швидкої ліквідності (Кшл), 0,7-0,8

0,60,3-0,3

3. Коефіцієнт абсолютної ліквідності (Кал), 0,2-0,25

0,0010,004-,003

 

4.Чистий робочий капітал (Рк)

-1026-1404-378

З аналізу видно нестачу на підприємстві найбільш ліквідних активів, але ми бачимо невелику тенденцію до зростання(на початок року 6,0 тис. грн. та на кінець 2011року 17,0 тис. грн.), що є позитивним.

Коефіцієнт поточної ліквідності протягом 2011 року зменшився на 0,2. Передусім це пов’язано зі значним збільшенням дебіторської заборгованості за розрахунками з бюджетом та іншої дебіторської заборгованості. Таким чином на підприємстві спостерігається недостатність обігових активів для задоволення поточних зобов’язань.

Коефіцієнт швидкої ліквідності протягом року складав 0,6 на початок періоду та 0,3 на кінець. А отже не може в повному обсязі погасити короткострокові зобов’язання поточними активами за відрахуванням запасів.

Коефіцієнт абсолютної ліквідності протягом року не відповідав нормі та становив 0,001 на початок і 0,004 на кінець 2011 року. Це пояснюється дуже малою сумою грошових коштів в наявності підприємства. Звідси і частка поточних зобов’язань, яка може бути погашена миттєво дуже мала.

Основним абсолютним показником ліквідності є чистий робочий капітал. Протягом аналізованого періоду у нас не достатня його кількість, на кінець періоду спостерігається його зменшення. Це означає, що обігові активи не в повному обсязі покривають короткострокові зобов’язання і підприємство не має фінансових ресурсів для розширення діяльності і здійснення інвестицій.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4

Читайте більше

Фінансовий аналіз формування та розподілу прибутку підприємства
Прибуток - це багатозначний термін. Приблизно п'ятдесят років тому американський економіст Френк Найт, видатний дослідник цієї проблеми, у своїй енциклопедичній статті опублікував наступний вислів: «Можливо, не один економічний термін або поняття не використовується в такому неймовірному ...

Фінансування санації за рахунок зовнішніх джерел
У процесі становлення ринкових відносин в Україні всі ланки фінансової системи опинилися у глибокій кризі. На межі банкрутства перебуває сьогодні багато підприємств, які не мають змоги вчасно виконувати свої зовнішні та внутрішні зобов’язання. Існування будь-якої незамкнутої системи пере ...