Меню сайта

Промислова санітарія. Улаштування санітарно-побутових приміщень автотранспортної галузі

Вимоги безпеки до улаштування санітарно-побутових приміщень автотранспортної галузі повинні відповідати вимогам Правил охорони праці на автомобільному транспорті (ДНАОП 60.2-1.28-97) [24].

Працівники підприємства згідно СНиП 2.09.04-87 повинні бути забезпечені санітарно-побутовими приміщеннями в залежності від віднесення їх до відповідної групі виробничих процесів.

Гардеробні (за винятком гардеробних для вуличного одягу), душові, умивальні і вбиральні повинні бути окремими для чоловіків і жінок.

Гардеробні обладнаються вішалками відкритого типу (гачки) чи шафами для збереження вуличного, домашнього і робочого (спеціального) одягу.

Збереження домашнього і робочого одягу на вішалках повинне бути роздільним.

Кількість місць для збереження одягу в гардеробних визначається:

для вуличного - рівним кількості працюючих у двох суміжних змінах;

для домашнього і спецодягу - рівною обліковій кількості працюючих на підприємстві.

При обліковому складі працюючих на підприємстві до 50 чоловік допускається устаткування загальних гардеробних для всіх груп виробничих процесів.

При гардеробних для сушіння спецодягу, спецвзуття повинні бути приміщення, оснащені відповідним устаткуванням.

Шафи для збереження різних видів одяги можуть закриватися чи бути відкритими (тобто не закриті з лицьової сторони) з відділеннями, кожне з який обладнається поперечником для плічок чи гачками, місцями для головних уборів, взуття, туалетних предметів.

У гардеробних повинні передбачатися лави шириною 300 мм, установлювані біля шаф на всю довжину їхніх рядів.

Відстань між лицьовими поверхнями шаф, лицьовою поверхнею шаф і стіною чи перегородкою приймається в залежності від кількості відділень шаф по одній стороні проходу:

Кількість кранів в умивальних, сіток у душових варто приймати по чисельності працюючих у зміні, що одночасно закінчують роботу, виходячи з груп виробничих процесів і розрахункової чисельності людин на одну душову чи сітку крану.

Кількість сіток у душових для водіїв вантажних автомобілів, кількість кранів в умивальних, унітазів і пісуарів для усіх водіїв і кондукторів варто приймати з розрахунку 50% від найбільшої їхньої чисельності, що повертається на підприємство протягом однієї години (відповідно до затвердженого на підприємстві графіку повернення автомобілів).

В умивальних варто передбачати гачки для рушників і одягу, ємності для рідкого мила чи полички для кускового мила. Біля умивальників повинне завжди бути в достатній кількості мило і сухий чистий рушник чи електрорушник.

На підприємстві, де можливий вплив на шкіру шкідливих речовин забезпечуються речовинами, що змивають і знешкоджують. Забороняється використовувати для цього пральні порошки.

Душові приміщення обладнаються відкритими кабінами, що обгороджуються з трьох сторін, а також індивідуальними змішувачами гарячої і холодної води. Кабіни відокремлюються одна від однієї перегородками з вологостійких матеріалів висотою від підлоги 1,8 м, що не доходять до підлоги на 0,2 м. Розміри відкритих кабін у плані повинні бути не менш 0,9 х 0,9 м.

Кількість санітарних приладів - унітазів і пісуарів у вбиральнях, розташованих у виробничих приміщеннях, повинне прийматися з розрахунку один санітарний прилад на 18 чоловіків і 12 жінок у найбільш численній зміні, а у вбиральнях, розташованих в адміністративних будинках з розрахунку один санітарний прилад на 45 чоловіків і 30 жінок. Вхід у вбиральню повинний бути через тамбур. При вбиральнях передбачаються умивальники з розрахунку один умивальник на 4 унітази і на 4 пісуари, але не менш одного умивальника на кожну вбиральню.

При кількості жінок, що працюють у найбільш численній зміні від 15 і більш, повинне бути передбачене приміщення для особистої гігієни жінок з гігієнічним душем (кабіна розмірами в плані 1,8x0,9 м, розташовувана в жіночій вбиральні. У цих приміщеннях повинні бути передбачені місця для роздягання й умивальник.

Для прання, хімчистки і ремонту спецодягу і спецвзуття на підприємстві повинні передбачатися пральня і відділення хімчистки з приміщеннями для ремонту одягу і взуття.

Допускається організація однієї пральні чи одного відділення хімчистки для групи близько розташованих підприємств, а також організація прання, хімчистки і ремонту спецодягу і спецвзуття по договорах з відповідними підприємствами побутового обслуговування.

Прання і хімчистка спецодягу здійснюється підприємством за його рахунок за графіком у терміни, які установлені з урахуванням виробничих умов. На цей час працюючим варто видавати змінні комплекти.

При кількості працюючих у найбільш численній зміні 200 чоловік і більш варто передбачати їдальню, а при меншій кількості працюючих - їдальню - роздавальну.

Читайте більше

Діяльність Пенсійного фонду України
Виробнича практика студента забезпечує освоєння кваліфікації в відповідності з вимогами навчального плану, сприяє закріпленню й поглибленню знань, привчає до праці в сфері виробництва в умовах трудового колективу. Виробнича практика дозволяє сформувати уяву про зміст й особливості своєї ...

Особливості системи податкових пільг в оподаткуванні доходів фізичних осіб
Система оподаткування доходів фізичних осіб є регулятором взаємовідносин між державою та громадянами - платниками податків. В умовах соціальної диференціації населення, що об’єктивно супроводжує функціонування економіки на ринкових засадах, особливої гостроти набувають питання, пов’язані ...