Меню сайта

Діагностика фінансової стійкості ЗАТ «ТЕТЗ-Інвест»

Коефіцієнт абсолютної ліквідності констатує, яка частина поточних (короткострокових) зобов’язань може бути погашена негайно.

Ці коефіцієнти, які розраховуються на основі даних форм №1 «Баланс» шляхом зіставлення поточних активів і поточних зобов’язань підприємства, характеризують достатність поточних активів для погашень боргів протягом року (таблиці 3.5).

Таблиця 3.5 - Аналіз показників платоспроможності підприємства

Показник

Порядок розрахунку

Початок 2010 року

Кінець 2010 року

Нормативне значення

Коефіцієнт абсолютної ліквідності

0,0210,0160,2-0,35

Проміжний коефіцієнт ліквідності

3,092,160,7-1,5

Загальний коефіцієнт ліквідності

4,344,022-3

В рамках аналізу платоспроможності необхідно звернути увагу на статті, що характеризують готівку в касі і на розрахункових рахунках в банку. Це закономірно, адже вони виражають сукупність готівкових грошових коштів, тобто майна, яке має абсолютну цінність. Ці ресурси найбільш мобільні, вони можуть бути включені в фінансово-господарську діяльність у будь-який момент, тоді як інші види активів нерідко можуть включатися лише через певний проміжок часу.

Як видно з таблиці 3.5 отримані значення коефіцієнтів абсолютної ліквідності є нижче нормативних. Це означає, що підприємство має недостатньо ліквідних засобів для погашення найбільш термінових зобов’язань. Так, за рахунок найбільш ліквідних активів (грошових коштів та короткострокових цінних паперів) підприємство здатне погасити тільки близько двох відсотків термінових зобов’язань замість 20 за нормативом. Залучення до розрахунків дебіторської заборгованості дозволяє звання на початку 2010 року та вдвічі наприкінці 2010 року. Це значно перевищує нормативу, хоча зміни протягом року є негативними.

Значення загального коефіцієнта ліквідності свідчить, що загальна вартість оборотних активів більш ніж вчетверо перевищує вартість термінових зобов’язань, що достатньо для нормального функціонування підприємства.

Підбиваючи підсумки, можна відзначити, що підприємство функціонує прибутково, стабільно, не має ознаки критичної неплатоспроможності, має нормальний фінансовий стан.

Проведені розрахунки є необхідними для створення моделі фінансових потоків. Процес моделювання фінансових потоків є елементом процесу планування діяльності підприємства і має забезпечити утримання та покращення фінансової стійкості підприємства.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 

Читайте більше

Міжбюджетні трансферти України
Однією з важливих передумов забезпечення комплексного розвитку бюджетної системи є формування дієвого фінансового механізму регулювання міжбюджетних відносин. Історично склалося, що рівень економічного розвитку областей, міст обласного значення та районів є різним. Для економічног ...

Державний бюджет як інструмент державного регулювання економіки
Провідне місце в системі регулювання економіки держави, створення сприятливого фінансового середовища для швидкого розвитку ринкових відносин, забезпечення макроекономічної рівноваги в економіці належить бюджету. Державний бюджет представляє собою річний план державних видатків і джере ...