Перебуваючи на роботі, людина витрачає комплекс життєвих сил і енергії не лише на досягнення певних результатів праці, але і на реакцію організму, пов’язану з умовами праці.
В умовах ринку ослаблення централізованого контролю над умовами праці загострило проблеми охорони праці працівників. Через те, що мова йде про здоров’я й життя кожного конкретного працівника, то на окремому підприємстві питання охорони праці здобувають відтінок турботи про людину як про виробничий ресурс, який повинен бути якісним і максимально рентабельним (поліпшення умов праці впливає на підвищення продуктивності праці, якість продукції, що випускається, зменшення числа аварій, зниження плинності кадрів, зниження травматизму, профзахворювань і пов’язаних із цим економічних втрат), а в масштабах держави виливаються в необхідність збереження здоров’я й генофонду нації, як природних передумов економічного процвітання держави. Тому проблеми охорони праці повинні вирішуватися як на макро- так і на мікрорівнях.
На сьогоднішній день питання охорони праці працівників регулюються Законом України «Про охорону праці» N 2694-XII від 14.10.1992. Державний нагляд за охороною праці здійснює Державний комітет України з нагляду за охороною праці. З 1994 року функціонує Національний науково-дослідний інститут промислової безпеки та охорони праці, а також територіальні експертно-технічні центри (ЕТЦ) для проведення діагностики встаткування, експертизи проектів, ліцензування й сертифікації виробів, робіт і послуг, навчання й атестації фахівців.
Питання охорони праці в даній дипломній роботі розглядаються на прикладі ЗАТ «ТЕТЗ-Інвест».
Моделювання фінансових потоків підприємства ЗАТ ТЕТЗ-Інвест
Будь-який вид підприємницької діяльності чітко орієнтований на одержання
прибутку, але будь-який вид діяльності не виключає ризику збитків і банкрутств.
Забезпечення стабільності і ефективності функціонування підприємств України в
мінливих ринкових умовах в першу чергу залежить від якості ...
Роль кредиту в діяльності підприємства
Комерційний кредит - історично перша форма кредитних відносин.
Практика відстроченого платежу в обмін на негайно одержувані
товари існувала ще на ранніх стадіях
розвитку товарного обміну. Комерційний кредит
(продаж товарів з відстрочкою платежу) виник й утвердився
внаслідок сталого не ...