Меню сайта

Місце інформаційних процесів в провідних країнах світу

інструкції (розпорядження) санкціоновані в системі. Кожен користувач індивідуально авторизується в системі і має персональний пароль.

Отже, досягненнями шведської системи є наступні фактори: всю інформацію легко знайти в одному місці; швидкість доступу до інформації; високоякісні дані; інформація в Hermes є завжди найсучаснішою; низький ризик помилок; мало роботи, яка повторюється; велика прозорість бюджетного процесу; хороша прослідковуваність та контроль; легкий доступ до інформації за минулі роки; метадані - інституційна (базисна) пам'ять.

Провівши аналіз існуючих технологій інтегрованих систем управління державними фінансами інших країн світу, можна зробити висновок, що українську інформаційну систему управління фінансами необхідно модернізувати та удосконалювати. Досвід розвинених країн з ринковою економікою наочно підтверджує, що саме потенціал інформаційних технологій стосовно бюджетного процесу приносить цим країнам економічні пріоритети і підвищення соціальної стабільності.

Висновки

інформаційний управління фінанси

Узагальнюючи все, вищевикладене, можна запропонувати модель розвитку системи управління фінансами, що передбачатиме управління державними фінансами у замкнутому циклі та реалізовуватиметься за допомогою інтегрованої інформаційної системи. Цикл управління державними фінансами означає, що інформаційні потоки, які виникають у бюджетному процесі між учасниками системи управління фінансами, змінюватимуться шляхом поступового переходу від формування та передачі паперових документів і відповідних електронних файлів до роботи з єдиною інформаційною базою даних інтегрованої інформаційної системи в інтерактивному режимі з використанням веб-технологій. Така інтегрована інформаційна система управління державними фінансами зможе якісно підвищити ефективність СУДФ України за рахунок надання фінансової інформації в реальному часі, яку службовці зможуть вчасно використовувати для адміністрування системи, формування бюджетів та управління ресурсами.

Отже, створення єдиного інформаційного простору в СУДФ України надасть змогу вирішити актуальні питання підвищення рівня автоматизації функцій органів управління державними фінансами, дозволить надавати швидкий та ефективний доступ до фінансових даних і сприяти зміцненню державного фінансового контролю, вдосконалити порядок надання державних послуг, підвищити прозорість та підзвітність бюджетного процесу на більш високий рівень, прискорити урядові операції в цілому. Дозволить не тільки допомогти уряду здійснювати ефективний контроль над державними фінансами, а й виступити в якості стримуючого фактора корупції та шахрайства, надасть змогу нашій державі прискорити євроінтеграційний процес.

Перейти на сторінку: 1 2 

Читайте більше

Проблеми вдосконалення механізму прямого оподаткування в Україні (історія розвитку та зарубіжний досвід)
Актуальність теми. Податки існують у людському суспільстві майже п'ять століть, але для людини немає більш гнітючої процедури, ніж сплата податків. Великі податки - це завжди неминучі злидні, занепад господарства, шлях до катастрофи і людської трагедії. Там, де великі податки, не може бут ...

Ціна і цінова політика планування ціни. Мета цінової політики і її роль у маркетингу
Цілеспрямована цінова політика в маркетингу полягає в наступному: треба встановлювати на свої товари такі ціни і так змінювати їх у залежності від ситуації на ринку, щоб опанувати визначеної долю ринку, одержати намічений об’єм прибули і т.д., тобто, по суті, вирішити оперативні завдання ...