Меню сайта

Аналіз фінансової стійкості підприємства та оцінка запасу фінансової стійкості

Розрахувавши коефіцієнти фінансової стійкості, можна зробити такі висновки:

1) коефіцієнт фінансової автономії (незалежності), який характеризує частку власних коштів (власного капіталу) в загальній сумі коштів, авансованих у його діяльність в 2009 році відповідає нормативу та відбувається збільшення даного коефіцієнта в 2010 р. на 0,08, що є позитивною тенденцією. Адже, чим вище значення цього коефіцієнта, тим більш фінансово стійким, стабільним і більш незалежним від зовнішніх кредиторів є підприємство.

2) щодо коефіцієнта фінансової залежності, то він зменшується, що означає зменшення частки позикових коштів у фінансуванні підприємства, а отже, підвищення фінансової незалежності. Відхилення становить 0,18 порівняно з 2009 р.

) коефіцієнт фінансового ризику свідчить про кількість одиниць залучених коштів, які припадають на кожну одиницю власних. З таблиці видно, що даний коефіцієнт зменшується і в 2010 р. становить 0,9, що свідчить про послаблення залежності підприємства від зовнішніх інвесторів і кредиторів, тобто про збільшенняя фінансової стійкості.

) коефіцієнт маневрування власного капіталу - це відношення власних коштів до власного капіталу. Він показує, ту частину власного оборотного капіталу, яка перебуває в обороті, тобто може вільно маневрувати цими коштами, а яка капіталізована. В 2009 році цей коефіцієнт склав 0,48, а у 2010 0,36, тобто спостерігається зменшення показника, що є негативною тенденцією.

) коефіцієнт структури покриття довгострокових вкладень зменшився на 0,05. Це означає послаблення залежності підприємства від зовнішніх інвесторів, що є позитивною тенденцією.

) як ми бачимо, коефіцієнт довгострокового залучення коштів зменшився на 0,05 у 2010 році. Це є позитивною тенденцією і свідчить про меншу залежність підприємства від зовнішніх факторів.

) розрахувавши коефіцієнт фінансової незалежності капіталізованих джерел, ми бачимо, що у 2010 році спостерігається збільшення частки власного капіталу на 0,06, що оцінюється позитивно.

Проведемо аналіз ПАТ "М’ясокомбінат "Ятрань" за агрегатним підходом. Розрахуємо матеріальні оборотні кошти (запаси) підприємства за формулою 1.14:

2009 рік З = 5171 + 0 + 1132 + 2675 + 3598 = 12576

рік З = 5565 + 0 + 1376 + 1510 + 4750 = 13201

Вище ми вже розрахували такі абсолютні показники як: власні

оборотні кошти, власні і довгострокові позикові джерела формування запасів та загальну величину основних джерел формування запасів і затрат.

Трьом показникам наявності джерел формування запасів відповідають три показники забезпечення запасів джерелами формування (табл.2.4):

Таблиця 2.4 Показники забезпечення запасів джерелами формування

Показник

На початок року

На кінець року

Відхилення (+, -)

1

Надлишок (+) або нестача (-) власних оборотних коштів (∆НВОК)

-10016

-610

9406

2

Надлишок (+) або нестача (-) власних і довгострокових позикових джерел формування запасів і затрат (∆ВДПД)

-571

3085

2514

3

Надлишок (+) або нестача (-) загальної величини основних джерел формування запасів (∆ЗВОД)

22085

23493

1408

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6

Читайте більше

Фінансові результати діяльності підприємств, їх зміст і склад, порядок розрахунку, та використання
В наш час багато які економісти схильні бачити головну причину нинішньої економічної кризи в Україні у непослідовності проведення економічних реформ, частих змінах економічного курсу та складу уряду. Безумовно, така точка зору не позбавлена об'єктивності, однак на мою думку, сучасна еко ...

Процес пошуків та впроваджень резервів поліпшення фінансових результатів в ПОСП Зірка
В умовах ринкових відносин, більшість підприємств за основну мету ставлять одержання прибутку. Прибуток підприємства багато в чому залежить від ціни продукції та витрат на її виробництво. Ціна продукції на ринку є наслідком взаємодії попиту та пропозиції. Під впливом законів ринкового цін ...