Меню сайта

Соціологічне дослідження

Безмусніву,що всі діячі зображені на купюрах заслуговують повагу та мають пряме відношення до створення Української Держави. Але під час створення дизайну гривні та затвердженням історичних постатей на грошах ніхто спитав у народу кого вони бажають бачити «у повсякденному житті» в своїх гаманцях. Хоча це можна зрозуміти . Час йшов і необхідно було як найшвидше стабілізувати економіку держави за рахунок введення стабільної валюти,якою повинна була стати гривня.

Історія - така складна матерія, що пишеться людьми сьогодні для потреб сьогоднішнього дня, з огляду на день вчорашній. Люди пишуть історію з двох причин: одні, тому що їм цікаво довідатися невідоме, інші - на замовлення. Коли йдеться про гроші, то, як правило, вибираються герої, відомі більшості «на вухо», а не своїми діями. Хто такий Мазепа? Гетьман. Хто такий Грушевський? Це глава Центральної ради. А що таке Центральна рада і що зробив Грушевський? А, я цього не знаю . Тому вибрали людей, відомих з програми середньої школи: Леся Українка, Франко, Шевченко . Але в українській історії є багато героїв, які могли бути поруч з тими, хто представлений на наших грошах. Але це залежить від суб'єктивних рішень тих, хто вибирає, кого зображувати, а кого ні.

Але все ж таки ,погодтесь,думка пересічних громадян також має право навласне існування і бачення певних аспектів політичного життя країни.

Для того,щоб дізнатися про думки населення стосовно можливих появ «нових обличь» на українських грошах я розмістив питання на одній із популярних соціальних мереж (майл ру):

«Портрети яких достойних людей ви хотіли б бачити на українських грошах?»

Мета данного дослідження:

По-перше: дізнатися чи цікава данна тема пересічним громадянам;

По-друге: отримаємо прізвище українських діячів, які на думку населення мають право бути зображеними на національній валюті.

В ході дослідження протягом 5 днів з 20.11.2010 по 25.11.2010 на моє питання було отримано 102 відповіді від людей різних вікових категорій та професій.отримані результаті можно переглянути в мережі інтернету на сторінці http://otvet.mail.ru/question/49182639/.Опрацювавши отриману інформацію в ході дослідження представляюу її у вигляді діаграми:

респодентів вважають, що зображення історичних діячів на гривні підібрано вдало і справедливо.

- хочуть бачити на грошових номіналах першого президента незалежної України Леоніда Кравчука.

- вважають необхідним змінити образи Б.хмельницького та Івана Мазепи,тобто на 10 грн. повинен бути Хмельницький, а на 5 грн. - Мазепа. (хоча ми розуміємо ,що в данному випадку порушується хронологія історичних подій на українських землях )

-респодентів - пропонують різних відомих політичних діячів ,як минулого так і сьогодення,наприклад : С. Бандера,А. Шептицький,Р. Шухевський , М. Смотрицький, Л. Кучма,М.Азаров.

- байдуже хто зображений на національній валюті,аби тільки гроші були стабільні.

А ось представлені цікаві думки відомих сучасників України:

. Іван Гречко, голова Клубу української греко-католицької інтелігенції Симона Петлюри, Євгена Коновальця, Ольги Басараб. Можливо, ще - генерала Мирона Тарнавського. Тобто тих людей, які боролися за українську державність і найбільше постраждали в цій боротьбі.

. Юрій ПОКАЛЬЧУК, письменник Сковороду - раз, Котляревського - два, Яворницького - три. Мої пропозиції легко аргументувати. Григорій Сковорода - єдиний український філософ світового рівня. Від Івана Котляревського бере свій початок літературна українська мова. А Дмитро Яворницький - видатний дослідник українського козацтва.

Перейти на сторінку: 1 2

Читайте більше

Економічна суть і функції бюджету
Проведення ринкових реформ та трансформацій значною мірою залежить від стану фінансів держави та її складової - бюджету. Державний бюджет є найважливішим засобом, через який держава здійснює розподіл і перерозподіл внутрішнього продукту. Саме через бюджет держави відтворюється вся баг ...

Антикризове фінансове управління на підприємстві (на прикладі приватної виробничо-комерційної фірми Адлер)
Актуальність теми дослідження. На сьогоднішній день кризові явища в економіці не є чимось незвичайним. Криза не є більше наслідком прояву локальних управлінських помилок або фінансових складнощів. Сучасні економічні реалії ставлять у складне становище всіх учасників світової економіки. В ...