Меню сайта

Стадії бюджетного процесу на загальнодержавному рівні

м) перелік інвестиційних програм на наступний бюджетний період, під якими можуть даватися гарантії Кабінету Міністрів України.

н) доповідь про хід виконання Державного бюджету України в поточний бюджетний період.

о) проекти кошторисів всіх державних цільових фондів, які створюються за рахунок податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно закону.

п) пояснення головних розпорядників бюджетних коштів по проекту Державного бюджету України (подаються в Комітет Верховної Ради України з питань бюджету).

Законом про Державний бюджет України визначаються:

· загальна сума доходів і загальна сума видатків (з поділом на загальний і спеціальний фонди, а також з поділом видатків на поточні й капітальні);

· граничний обсяг річного дефіциту (профицита) Державного бюджету України в наступний бюджетний період і державний борг на кінець наступного бюджетного періоду, повноваження щодо надання державних гарантій, а також обсягу цих гарантій відповідно до Бюджетному кодексу;

· бюджетні призначення головним розпорядником коштів Державного бюджету України по бюджетній класифікації;

· доходи бюджету по бюджетній класифікації;

· бюджетні призначення міжбюджетних трансфертів;

· додаткові положення, які регламентують процес виконання бюджету.

· Видатки проекту Закону про Державний бюджет України по головних розпорядниках бюджетних коштів повинні бути деталізовані по підрозділах функціональної класифікації (програмної класифікації, якщо проект бюджету складений по програмно-цільовому методу).

Розгляд і прийняття Закону про Державний бюджет

За результатами обговорення проекту Закону про Державний бюджет України Верховна Рада України може прийняти обґрунтоване рішення про його відхилення у випадку невідповідності його Бюджетному кодексу й Основним напрямкам бюджетної політики на наступний бюджетний період.

У випадку відхилення проекту Закону про Державний бюджет України Кабінет Міністрів України зобов'язаний у тижневий строк із дня вступу в дію рішення про відхилення подати проект Закону про Державний бюджет України на повторний розгляд з поясненням внесених змін, пов'язаних з відповідним рішенням Верховної Ради України. Міністр фінансів України повторно подає проект Закону про Державний бюджет України не пізніше трьох днів після його повторної подачі у Верховну Раду України.

При розгляді проекту Закону про Державний бюджет України в другому читанні пропозиції народних депутатів України, комітетів Верховної Ради України, депутатських груп і фракцій щодо змін проекту Закону про Державний бюджет України не розглядаються. Розглядаються висновки Комітету Верховної Ради України з питань бюджету щодо розгляду проекту Закону про Державний бюджет України в другому читанні, у тому числі щодо використання Кабінетом Міністрів України Бюджетних висновків Верховної Ради України при підготовці проекту Закону про Державний бюджет України до другого читання.

Якщо до початку нового бюджетного періоду не вступив у дію Закон про Державний бюджет України, Кабінет Міністрів України має право здійснювати видатки Державного бюджету України відповідно до Бюджетному кодексу з такими обмеженнями:

1) видатки Державного бюджету України можуть здійснюватися тільки на меті, які визначені в Законі про Державний бюджет України на наступний бюджетний період і одночасно передбачені в проекті Закону про Державний бюджет України на наступний бюджетний період, поданому Кабінетом Міністрів України у Верховну Раду України;

2) щомісячні видатки Державного бюджету України не можуть перевищувати 1/12 обсягу видатків, позначених Законом про Державний бюджет України на попередній бюджетний період, крім випадків, передбачених Бюджетним кодексом;

3) до прийняття Закону про Державний бюджет України на поточний бюджетний період провадити капітальні видатки забороняється, крім випадків, зв'язаних введенням військового або надзвичайного стану, оголошенням окремих місцевостей зонами надзвичайної екологічної ситуації.

Перейти на сторінку: 1 2 3

Читайте більше

Механізм оподаткування банків
В умовах ринкових відносин та насамперед в перехідний до ринку період податкова система є одним з найважливіших економічних регуляторів, основою фінансово-кредитного механізму державного регулювання економіки. У системі прямих податків, діючих в Україні і стягуваних з підприємств, зна ...

Антикризове фінансове управління на підприємстві (на прикладі приватної виробничо-комерційної фірми Адлер)
Актуальність теми дослідження. На сьогоднішній день кризові явища в економіці не є чимось незвичайним. Криза не є більше наслідком прояву локальних управлінських помилок або фінансових складнощів. Сучасні економічні реалії ставлять у складне становище всіх учасників світової економіки. В ...