Меню сайта

Характеристика методів та прийомів проведення аналізу ліквідності

Якщо ж у підприємства значна частина активів складається з важкореалізованих (довгострокова, прострочена та відстрочена дебіторська заборгованість), це може свідчити про нераціональну структуру активів, а, отже, і про неплатоспроможність підприємства.

При проведенні такого аналізу в складі активів виділяють найбільш ліквідні - це грошові кошти та їх еквіваленти (еквівалентами грошових коштів вважають високоліквідні цінні папери). У складі зобов'язань виділяють найбільш термінові, тобто ті, які вимагають щомісячного погашення. До них відносяться:

Заборгованість перед постачальниками і підрядчиками, з якої підійшов термін оплати за договором.

Сума кредитів і позик, які повинні бути погашені в даному місяці відповідно до договірних зобов'язань.

Відсоток за кредити і позики.

Сума заборгованості перед бюджетом та позабюджетними фондами.

Заборгованості з оплати праці.

Комунальні платежі.

Для оцінки термінової платоспроможності будується баланс термінової ліквідності. Такий аналіз необхідно здійснювати систематично, до настання кінця місяця, щоб знати, скільки грошей потрібно для погашення всіх боргів.

Для погашення поточних зобов'язань можуть використовуватися різноманітні види активів, які різняться між собою часом, необхідним для перетворення їх в грошову готівку.

Майно підприємства, відбите в активі бухгалтерського балансу, може бути реалізовано з метою отримання готівкових грошей.

Перейти на сторінку: 1 2 

Читайте більше

Фінансовий аналіз витрат підприємства ГК Турист
Важливою складовою туристичної діяльності є готельне господарство. Розвиток вітчизняного та міжнародного туризму значною мірою пов’язується з рівнем матеріально-технічної бази, розгалуженістю та різноманітністю мережі, якістю обслуговування в готельному господарстві. Саме готельні підпри ...

Державний бюджет і бюджетна політика
Із визначенням України самостійною ринковою орієнтованою державою з усією важливістю постають проблеми створення і функціонування власної бюджетної системи, що передбачають: · виділення ланок бюджетної системи; · наповнення бюджетів, розподіл податків і зборів між ...