Меню сайта

Державний бюджет і бюджетна політика

Із визначенням України самостійною ринковою орієнтованою державою з усією важливістю постають проблеми створення і функціонування власної бюджетної системи, що передбачають:

· виділення ланок бюджетної системи;

· наповнення бюджетів, розподіл податків і зборів між окремими бюджетами;

· напрямки використання коштів окремих бюджетів;

· питання збалансованості бюджетів;

· внутрібюджетні відносини.

Останніми роками спостерігається тенденція до зниження загального обсягу фінансових ресурсів, що перерозподіляються через державний бюджет. Кошти державного бюджету України повинні перш за все скеровуватися на фінансування структурної перебудови економіки, комплексних цільових програм, нарощування науково-технічних програм, прискорення соціального розвитку і соціального захисту населення.

Тема становлення, розвитку та проблем бюджетної політики висвітлювалась у наукових роботах зарубіжних і вітчизняних вчених-економістів, таких як: В.Федосов, В.І.Кравченко, С.А.Буковинський, С.Хегрут, О. Василик, К. Павлюк, І. Алєксєєев, Н. Ярошевич.

Мета роботи - дослідити бюджетний процес, аналіз стану і руху бюджетних коштів, запропонувати рекомендації щодо наповнення бюджету.

У зв’язку з цим необхідно вирішити наступні завдання:

вивчення ролі, значення та сутності податків і зборів у сучасних умовах;

ознайомлення з системою державного оподаткування зарубіжних країн;

фінансування заходів передбачених бюджетом і внесення пропозицій до збільшення надходжень до бюджету.

Об’єктом дослідження в курсовій роботі є процес формування бюджету та бюджетної політики ринково орієнтованої держави.

Предмет дослідження - державний бюджет як централізований фонд коштів, бюджетна політика ринкової держави.

Результатом дослідження стали пропозиції щодо удосконалення надходження доходів до державного бюджету, податкової системи, а також скорочення видатків державного бюджету.

Для реалізації поставлених завдань були використані такі методи: діалектичний - при дослідженні закономірностей становлення та розвитку бюджетної системи; статистичний аналіз - при визначенні ролі держави у перерозподілі доходів населення.

Інформаційною основою дослідження є матеріали Державного комітету статистики, наукова література, законодавчі та нормативні акти України, Міністерство фінансів Німеччини, Великобританії, США, періодичні видання Федерального комітету державної статистики Російської Федерації.

    Читайте більше

    Оцінка і аналіз фінансового стану ВАТ Чернігівська макаронна фабрика
    Розвиток ринкових відносин в Україні обумовлює пріоритетне місце в бізнесі фінансового управляння, складовою частиною якого є аналіз фінансового стану підприємства. В сучасних умовах кожний господарюючий суб’єкт незалежно від виду основної діяльності і форми власності повинен реально оці ...

    Місцеві податки та їх характеристика
    В Україні доходи місцевого бюджету формуються, в основному, з таких джерел: податок з доходів фізичних осіб, податок на прибуток підприємств, збори за використання природних ресурсів, місцеві податки і збори, надходження дивідендів від використання місцевого майна, власні надходження бюдж ...