Меню сайта

Фондовий ринок Казахстану

Фондовий ринок займає особливе місце в загальній системі ринкової економіки кожної країни. Фондовий ринок - це загальна назва цілої системи ринків фінансових ресурсів. На сучасному етапі фондовий ринок займає важливе місце в системі економічних відносин як в середині країни так і поза нею. Світові фінансові кризи, і особливо остання глобальна фінансова криза, що зачепила багато країн наглядно демонструють роль фондового ринку в загальній системі економічного розвитку будь якої країни та обумовлюють актуальність даної теми.

Казахстан після виходу зі складу СРСР, як і інші республіки опинився перед проблемою переходу від командно-адміністративної до ринкової економіки. Становлення в Казахстані ринкових відносин привело, як до трансформації існуючих раніше форм і методів управління, так і до зміни технологій функціонування товарних та фінансових ринків, модернізації всіх сфер економіки. Своє друге народження отримали деякі види економічної діяльності, які були потрібні і за умов адміністративної економіки, зокрема фондовий ринок.

За планової економіки рух фінансових потоків визначався лише рішенням економічних відомств, тому для фондового ринку в сучасному розумінні не було місця. На зламі 90-х років у Казахстані почалося зародження ринку з усіма його характеристиками та атрибутами. Нині цей ринок активно розвивається та характеризується найшвидшими темпами проти росту на відміну від інших сегментів ринкової економіки країни.

    Читайте більше

    Особливості системи податкових пільг в оподаткуванні доходів фізичних осіб
    Система оподаткування доходів фізичних осіб є регулятором взаємовідносин між державою та громадянами - платниками податків. В умовах соціальної диференціації населення, що об’єктивно супроводжує функціонування економіки на ринкових засадах, особливої гостроти набувають питання, пов’язані ...

    Фінансування санації за рахунок зовнішніх джерел
    У процесі становлення ринкових відносин в Україні всі ланки фінансової системи опинилися у глибокій кризі. На межі банкрутства перебуває сьогодні багато підприємств, які не мають змоги вчасно виконувати свої зовнішні та внутрішні зобов’язання. Існування будь-якої незамкнутої системи пере ...