Меню сайта

Роль та значення офшорних компаній в системі міжнародного оподаткування

Третє тисячоліття характеризується стрімким розвитком і поглибленням глобалізаційних процесів, які супроводжуються значними обсягами вивозу капіталу, інвестуванням в різні види діяльності та посиленням міжнародної співпраці. В таких умовах значно зростає і міжнародна, зокрема і податкова конкуренція, яка примушує країни шукати нові найоптимальніші шляхи розвитку.

Загострення податкової конкуренції в Європі, яке відчувається з середини ХХ століття й є актуальним і донині, пов'язане з розширенням Євросоюзу. Це змусило більшість європейських країн реформувати свої податкові системи, що відображається, передусім, у напрямку зниження податкового навантаження на мобільні фактори виробництва - працю і капітал .

Виникнення офшорних зон пов'язане з тим, що після розпаду колоніальних систем деякі країни опинились у ситуації коли основні фактори виробництва були або практично відсутніми або значно обмеженими. Саме вони почали розвивати новий фактор виробництва - «умови для ведення бізнесу», що, як показує світова практика, принесло блискучі результати.

Території з пільговим режимом оподаткування, до яких відносимо офшорні зони, стали своєрідним інструментом міжнародної податкової конкуренції та міжнародної економічної діяльності в цілому. Сьогодні офшорний бізнес перетворився на самостійну сферу економіки.

Дану проблему досліджують в своїх працях як вітчизняні науковці, такі як П.Бечко, Ю.Волкова, О.Бозуленко, Д.Бірковський, Т.Рева та інші. Проблематикою офшорних територій займалися і зарубіжні вчені, такі як, Дж.Боро, К.Доггарт, Дж.Пеппер, Д.Мітчелл, Холленд, Р.Стенлі та інші.

Актуальність даної теми визначається впливом офшорних зон і компаній, що функціонують в них, на перерозподіл фінансових ресурсів, яке пов'язане з припливом або відтоком капіталу, що надає можливість опосередковано впливати на економіку окремих країн і на світову економіку в цілому.

Мета даної роботи є дослідження офшорів у міжнародному податковому плануванні.

На основі поставленої мети можна виокремити такі завдання:

визначити роль та значення офшорних компаній в системі міжнародного оподаткування;

проаналізувати практику використання офшорних територій для оптимізації податкових платежів вітчизняними підприємствами;

визначити механізм боротьби з відмиванням грошей через офшорні зони.

    Читайте більше

    Оцінка фінансового стану підприємства ВАТ М’ясокомбінат Ятрань за даними фінансової звітності
    В умовах невизначеності та нестабільності економічних умов господарювання прогнозування фінансового стану за допомогою фінансових показників не дає в повному обсязі інформацію щодо перспектив фінансового розвитку підприємства. За таких обставин виникає необхідність застосування механізму ...

    Державний бюджет та державний борг в Україні
    Актуальність даної теми полягає в тому, що зараз в Україні гостро стоїть питання про державне фінансування. Зараз окрім того, що існує значний брак коштів у державному бюджеті, Україна має досить великий державний борг. Сучасний розвиток України показує, що саме державний бюджет потребує ...