Проведення ринкових реформ та трансформацій значною мірою залежить від стану фінансів держави та її складової - бюджету.
Державний бюджет є найважливішим засобом, через який держава здійснює розподіл і перерозподіл внутрішнього продукту. Саме через бюджет держави відтворюється вся багатогранна її діяльність і забезпечується виконання її функцій.
Особливо важливим та актуальним на даний час є питання приборкання економічної кризи (пер за все кризи, що склалася у паливно-енергетичному комплексі, значних інфляційних коливань в економіці країни тощо), де надзвичайно важливу роль відіграє належним чином спланований та виконаний Державний бюджет України, який має чи не найбільшу силу впливу на економіку.
Особливості формування та виконання Державного бюджету України, а також його його специфіку вивчали такі видатні вчені як Базилевич В.Д., Бескид Й.М., Єпіфанов А.О., Сало І.В. Д’яконова І.І., Леоненко П.М., Юхименко П.І., Ільєнко А.А., Романенко О.Р., Стеців Л.П., Копилюк О.І. та інші.
Аналіз такої економічної категорії як «бюджет» дозволяє встановити та оцінити стійкість економіки, а також дотримання пропорцій між доходами та видатками (тобто збалансованість бюджету та економіки в цілому). Виваженість бюджетної політики визначає подальший успіх у сфері внутрішньої економічної стабільності країни, створення міцної інфраструктури ринку, розвитку промисловості та міжнародної діяльності через вплив бюджету на формування конкурентноспроможної продукції та стійкої до зовнішніх та внутрішніх умов економіки.
Метою даної курсової роботи є:
- визначення сутності, призначення бюджету та функцій, які він виконує;
- визначення складу та структури Державного бюджету України;
аналіз Державного бюджету України, запланованого на 2007 та 2008 рр. на основі дослідження розміру окремих статей доходів. а також їхньої динаміки, тобто зміни у часі.
Виконання вищенаведених завдань дозволить отримати відносно повну картину щодо тенденцій розвитку економіки України, які отримаються перш за все на основі аналізу зрушень у структурі доходів Державного бюджету внаслідок здійснюваної раніше політики розвитку.
Проблемою залишається визначення траекторії розвитку фінансово-бюджетної системи України. Оптимальне вирішення означеної проблеми можливо лише за умов глибокого вивчення такої економічної категорії як «бюджет».
Фінансові розрахунки
В останні роки у зв'язку з поступовим становленням ринкових
відносин в економіці України знову, через багато десятиліть, з'явилася потреба
в поширенні кількісних методів оцінки фінансових операцій. Причини цього
очевидні: поява реально самостійних підприємств, становлення ринку капіталу,
...
Грошова система України
Грошова
система України функціонує відповідно до закону про Національний банк України. Офіційною грошовою одиницею (валютою) є гривня.
Співвідношення між гривнею і золотом Законом не встановлено. Офіційний курс гривні до іноземних грошових одиниць визначається НБУ і публікується в пресі.
...