Меню сайта

Основні податки, які сплачують бюджетні установи

Місцеві ради мають право встановлювати додаткові пільги для окремих платників щодо сплати державного мита, яке зараховується до місцевих бюджетів, а Міністерство фінансів України - щодо державного мита, яке зараховується до державного бюджету України.

Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів

Платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є юридичні особи (НПО) та їх відокремлені підрозділи, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби.

Об'єкти оподаткування :(Ст.2 ЗУ №1963-ХІІ)

- трактори (колісні); автомобілі, призначені для перевезення не менше 10 осіб, включаючи водія; автомобілі легкові; автомобілі вантажні; автомобілі спеціального призначення; мотоцикли (включаючи мопеди) та велосипеди з установленим двигуном, об'єм циліндра двигуна яких понад 50 куб. см; яхти та судна парусні з допоміжним двигуном або без нього (крім спортивних);

човни моторні і катери, крім човнів з підвісним двигуном (крім спортивних);

Ставки цього податку є диференційованими справляються на рік (з 100 куб. см об'єму циліндрів двигуна, з 1 кВт потужності двигуна або 100 см довжини яхти чи човна)(Ст. 3 Закону):

трактори колісні - 2,5грн. з 100 куб. см;

- автомобілі для перевезення не менш як 10 осіб, включаючи водія -3,6грн. з 100 куб. см

- автомобілі легкові (крім автомобілів з електродвигуном) з об'ємом циліндрів двигуна: до 1000 куб. см - 3 грн; від 1001 куб. см до 1500 куб. см - 4 грн.; від 1501 куб. см до 1800 куб. см - 5 грн.; від 1801 куб. см до 2500 куб. см - 10 грн.; від 2501 куб. см до 3500 куб. см - 20 грн.; від 3501 куб. см і більше - 30 грн.;

автомобілі з електродвигуном: 0,5грн. з 1 кВт;

автомобілі вантажні з об'ємом циліндрів двигуна: до 8200 куб. см - 10грн.; від 8201 куб. см до 15000 куб. см - 15грн.; від 15001 куб. см і більше - 20грн.

автомобілі спеціального призначення (крім пожежних і швидкої допомоги): 3,6 грн. з 100 куб. см;

- мотоцикли (мопеди), велосипеди з двигуном (крім тих, що мають об'єм циліндра двигуна до 50 куб. см, - 2 грн. з 100 куб. см;

яхти і судна парусні з допоміжним двигуном або без нього (крім спортивних): морські: 10 грн. з 100 см довжини; інші з масою до 100 кг - 5 грн. з 100 см довжини; інші з довжиною корпусу де 7,5 м 5 гри. з 100 см довжини; інші з довжиною корпусу більше 7,5 м-10 грн. з 100 см довжини;

човни моторні і катери, крім човнів з підвісним двигуном (крім спортивних): морські - 10 грн. з 100 см довжини; інші з довжиною корпусу до 7,5 м - 5 грн. з 100 см довжини; інші з довжиною корпусу більше 7,5 м -10 грн. з 100 см довжини.

Пільги: НПО не мають пільг по сплаті цього податку. Податок з власників наземних транспортних засобів сплачується за місцезнаходженням юридичних осіб.(Ст. 3 ЗУ №1963-ХІІ)

Строки сплати податку (Ст.5 ЗУ №1963-ХІІ) Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується:

юридичними особами - щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

за придбані протягом року юридичними особами транспортні засоби податок сплачується перед їх реєстрацією по строках сплати (кварталах), які не настали, починаючи з кварталу, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу. Розрахунок суми податку за такі транспортні засоби в 10-денний термін після їх реєстрації подається до відповідного податкового органу. За транспортні засоби, зняті протягом року з обліку, податок не повертається.

Плата за землю

Платниками цього податку можуть бути як НПО так і створені ними підприємства, якщо вони є власниками землі або землекористувачами, в тому числі й орендарями.

Об'єкт: земельна ділянка, яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі й на умовах оренди.

Ставки: встановлюються для двох категорій земель:

Ставки земельного податку з одного гектара сільськогосподарських угідь встановлюються у відсотках від їх грошової оцінки у таких розмірах:

А) для ріллі, сіножатей та пасовищ - 0.1;

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Читайте більше

Грошова система України
Грошова система України функціонує відповідно до закону про Національний банк України. Офіційною грошовою одиницею (валютою) є гривня. Співвідношення між гривнею і золотом Законом не встановлено. Офіційний курс гривні до іноземних грошових одиниць визначається НБУ і публікується в пресі. ...

Фінансовий аналіз комерційного банку
Аналіз банківської діяльності є логічним продовженням банківської справи та необхідною передумовою прийняття обґрунтованих управлінських рішень. В банківській сфері аналіз відіграє особливо важливу роль, бо діяльність банку як фінансового посередника заснована на довірі, котра формується ...