Меню сайта

Практичні рекомендації щодо визначення можливих джерел капітальних інвестицій малого підприємства

- сума чистого дисконтованого грошового потоку за весь період експлуатації інвестиційного проекту;

І

- сума інвестиційних витрат на реалізацію інвестиційного проекту.

Строк окупності капітальних вкладень - період, протягом якого забезпечується повернення вкладених грошей на реалізацію підприємницького проекту (спорудження, побудова чи реконструкція підприємства, запуск виробничо-технологічної лінії тощо) в розмірах, що дорівнюють фактичним капітальним вкладенням. Строк окупності є одним з найбільш розповсюджених та зрозумілих показників оцінки ефективності інвестиційних проектів. Якщо грошові доходи (прибуток) надходять по роках нерівномірно, то строк окупності дорівнює періоду часу (числу років), за який сумарні чисті грошові надходження (кумулятивний доход) перевищать величину вкладених інвестицій. Розрахунок цього показника здійснюється за формулою:

Період окупності проекту = І /PV /n,

де І

- сума інвестиційних витрат на реалізацію інвестиційного проекту;

PV

- сума чистого дисконтованого грошового потоку за весь період експлуатації інвестиційного проекту;

n

- період експлуатації проекту.

Метод розрахунку строку окупності найбільш простий з погляду застосовуваних розрахунків і прийнятний для ранжирування інвестиційних проектів з різними строками окупності. Однак він має ряд істотних недоліків.

По-перше, він не робить розходження між проектами з однаковою сумою загальних (кумулятивних) грошових доходів, що по-різному розподілені по періодах реалізації інвестиційного проекту.

По-друге, даний метод не можна застосовувати для нестандартних інвестиційних проектів, у яких вкладення засобів (інвестиції) здійснюються не тільки на початку реалізації проекту, але і по ходу його реалізації.

Однак у цілому ряді випадків застосування цього найпростішого методу є доцільним. Наприклад, при високому ступеню ризику інвестицій, коли підприємство зацікавлене повернути вкладені кошти в найкоротший термін, при швидких технологічних змінах у галузі чи при наявності в підприємства проблем з ліквідністю основним параметром, прийнятим в увагу при оцінці і виборі інвестиційних проектів, є саме строк окупності інвестицій.

Також розповсюдженими є такі методи та індекси, як:

Індекс рентабельності, який в процесі оцінки ефективності інвестиційного проекту може грати допоміжну роль , тому що не дозволяє в повній мірі оцінити весь зворотній інвестиційний потік по проекту (велику частину цього потоку складають амортизаційні відрахування) Розрахунок цього показника здійснюється за формулою:

Індекс рентабельності = ЧПи

/I,

де ЧПи

- середньорічна сума чистого інвестиційного прибутку за період експлуатації проекту;

І

- сума інвестиційних витрат на реалізацію інвестиційного проекту.

До переваг даного методу відноситься простота і наочність розрахунку, можливість порівняння альтернативних проектів по одному показнику. Недоліки методу обумовлені тим, що він не враховує часової складової прибутку. Так, наприклад, не проводиться розходження між проектами з однаковою сумою накопиченого балансового прибутку, але в дійсності отриманого по різних роках реалізації проекту, а також між проектами, що приносять однаковий прибуток, але протягом різного числа років.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6 7

Читайте більше

Зміст, структура та особливості формування доходів залізниць
Формування доходів великих виробничо-економічних комплексів значною мірою визначається складністю та збалансованістю їх організаційної структури, а також узгодженістю технологічних процесів організації виробництва продукції. На залізничному транспорті основним видом продукції є послуги з ...

Фінансовий аналіз діяльності ВО Жданiвська тепломережа ОКП Донецьктеплокомуненерго за 2010-2011 роки
Економічний аналіз - це розчленування окремих складових економічних категорій (узагальнюючих показників) на складові частини (первинні показники) з метою їх подальшого вивчення і узагальнення. Особливого значення набуває економічний аналіз як інструмент пізнання у вивченні широкого кола ...