Меню сайта

Практичні рекомендації щодо визначення можливих джерел капітальних інвестицій малого підприємства

Внутрішня ставка доходності (ІRR) - найбільш складний показник оцінки ефективності реальних інвестиційних проектів. Вона характеризує рівень доходності конкретного інвестиційного проекту, який виражається дисконтною ставкою, за якою майбутня вартість чистого грошового потоку приводиться до теперішньої вартості інвестиційних витрат. Внутрішню ставку доходності можна охарактеризувати і як дисконтну ставку, за якою NPV в процесі дисконтування буде приведений до нуля. Розрахунок цього показника відбувається за формулою:

IRR =

-1

де PV

- сума чистого дисконтованого грошового потоку за весь період

експлуатації інвестиційного проекту;

І

- сума інвестиційних витрат на реалізацію інвестиційного проекту;

n

- період експлуатації проекту.

Здійснюючи аналіз отриманих результатів критерію внутрішньої норми прибутковості ми можемо говорити, що у випадку, коли значення IRR менше значення діючої ставки дисконтування і, то інвестору варто відмовитися від вкладення засобів у даний інвестиційний проект, оскільки таке вкладення буде нерентабельним. Якщо ж IRR більше існуючої ставки дисконтування, то проект є рентабельним і вкладення в нього засобів доцільно. Для остаточного ухвалення рішення з приводу вкладення інвестиційних засобів інвестору варто зробити подальший аналіз даного проекту, а точніше зробити порівняння показника IRR по даному проекту з аналогічними показниками по альтернативних проектах.

Всі розглянуті показники оцінки ефективності реальних інвестиційних проектів знаходяться між собою в тісному взаємозв'язку та дозволяють оцінити цю ефективність з різних сторін. Тому при оцінці ефективності реальних інвестиційних проектів підприємства їх необхідно розглядати в комплексі.

Якщо підприємство має ряд альтернативних реальних інвестиційних проектів, то за результатами оцінки їх ефективності розробляється порівняльна таблиця такого вигляду (т.4):

При складанні порівняльної таблиці значення окремих показників ефективності приводяться в однакових для всіх проектів одиницях виміру, а рангова значимість показників формується на регресивній основі. На основі проведеної роботи, результати якої містить розділ 2, можна зробити висновки про порядок фінансового забезпечення капітальних вкладень:

1. Оцінка фінансового та майнового стану підприємства. Основні його показники допоможуть фінансовому менеджеру вибрати найбільш вдалий проект та найбільш доцільно вкласти кошти:

Ø На основі вихідних даних "Балансу" підприємства за останні 3-5 років складається агрегований "Баланс", де вказується стан активів так пасивів на 1 січня певного року, їх структура та темпи приросту, проводиться горизонтальний та вертикальний аналіз всіх показників. Основними показниками, які вказуються у агрегованому "Балансі", для малого підприємства є:

1. Необоротні активи;

2. Оборотні активи;

. Власний капітал;

. Поточні зобов'язання;

5. Валюта балансу.

Ø Для характеристики майнового стану можна залучати відносні аналітичні показники: обсяг первісної вартості, обсяг зносу та обсяг залишкової вартості за даними балансу 3-5 років по роках на 1 січня. До показників оцінювання майнового стану належать такі:

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6 7

Читайте більше

Методи та оцінка депозитних операцій комерційних банків (на матеріалах Сімферопольської філії Акціонерного банку Київська Русь)
Випускна робота бакалавра на тему: «Методи та оцінка депозитних операцій комерційних банків» (на матеріалах Сімферопольської філії Акціонерного банку «Київська Русь») містить 81 сторінок, 25 таблиць, 3 рисунки, 1 додаток, 60 використаних джерел. Об’єктом випускної роботи бакалавра є ді ...

Майнове оподаткування в Україні
Сучасне майнове оподаткування є складовою частиною і невід’ємним елементом податкової системи нашої держави. Але цей напрямок в оподаткуванні на сьогодні - один з найменш розроблених, незважаючи на ту увагу, що приділяється йому з боку політиків та науковців. Майнове оподаткування застос ...