Меню сайта

Аналіз доходів залізничного транспорту України від пасажирських перевезень

Наведені дані в таблиці 2.4, показують, що загальна сума доходів від приміських перевезень пасажирів в 2009 р. становила 362,1 млн. грн., в 2010 р. зросла на 4,6% і дорівнювала 378,7 млн. грн.

На Донецькій залізниці протягом 2008-2009 рр. спостерігалося скорочення доходів від приміських перевезень на 2,2 млн. грн. або на 7,8%. Це зменшення могло бути викликане тим, що пасажири все більше віддають перевагу автомобільному транспорту. Не останню роль в цьому відіграє естетичний та технічний стан наших приміських електричок.

Сума доходів, яка надійшла в розпорядження Придніпровській залізниці в 2009 р. дорівнювала 57,4 млн. грн., в 2010 р. цей показник збільшився до 64,7 млн. грн., за рахунок зростання кількості відправлених пасажирів.

Що ж до Південної залізниці, то вона в 2010 р. отримала дохід від приміського перевезення в розмірі 57,9 млн. грн., в 2009 р. він був вищий на 12,2 млн. грн. або на 17,4%, в порівнянні з наступним роком. Таке зменшення доходу в 2010 році, на нашу думку, було спричинено теж не найкращим технічним станом потягів, низькою швидкістю та якістю перевезень.

Доходи Південно-Західної залізниці в 2009 році становили 115,5 млн. грн., в 2010 р. вони зросли на 10%.

Одеська і Львівська залізниці отримали доходи від приміських перевезень пасажирів в 2010 році відповідно 38,5 млн. грн. та 60,3 млн. грн., це на 14,9% і на 0,7% більше, ніж в минулому році.

Отже, можна сказати, що однією з основних причин зменшення розміру доходів від пасажирських перевезень є скорочення обсягів перевезень та пасажирообороту. Особливо негативно на це впливає як зростання тарифів на перевезення, так і зниження якості наданих послуг (зношені вагони, недостатній сервіс та швидкість руху).

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 

Читайте більше

Світові фінансові кризи та їх вплив на фінансову безпеку держави
Досвід сьогоднішньої світової кризи підтверджує той факт, що жодна країна не застрахована від кризи, адже постраждали навіть ті країни, фінансові моделі яких вважалися еталоном досконалості. Світова фінансова та економічна криза зумовила виникнення цілого кола проблем та, послабленням фі ...

Програмно-цільовий метод управління місцевими бюджетами
Сучасний стан розвитку України і її окремих регіонів потребує поглибленого та прогнозованого розуміння ролі бюджету в економічній системі держави, у формуванні показників комплексної програми соціально-економічного розвитку окремого регіону та адміністративно-територіальної одиниці. До ...