Меню сайта

Економічна необхідність фінансової безпеки вітчизняних підприємств

– відсутність стабільності в сфері фінансової політики;

– зростання кредитних ризиків;

– низькі темпи розширення внутрішнього ринку, його залежність від кон’юнктури зовнішніх ринків;

– небезпечне зростання частки іноземного капіталу у важливих галузях економіки;

– неефективність антимонопольної політики;

– слабке державне регулювання і послаблення контролю в сфері економіки (так зване ручне управління процесами);

– перевага особистих, регіональних, корпоративних інтересів над загальнонаціональними.

Основною складовою в системі економічної безпеки є фінансова безпека, проблеми якої позначаються на будь-якій галузі національного господарства.

Безпека фінансової системи має бути досягнута як на макро- (тобто на рівні всього народного господарства), так і на мікрорівні (тобто на рівні окремих суб’єктів господарювання).

Головна мета фінансової безпеки підприємства полягає в тому, щоб гарантувати його постійне стабільне і максимально ефективне функціонування, а також забезпечити високий потенціал розвитку в майбутньому.

Для запобігання загрози втрати економічної і фінансової безпеки підприємства слід постійно враховувати весь спектр численних факторів, від яких залежить конкурентоспроможність підприємств в умовах посилення інтеграційних процесів.

Проблема фінансової безпеки стає системною, поєднуючи окремі країни, регіони, господарюючі суб’єкти, політику, економіку, фінанси тощо.

Основним довгостроковим напрямом державної політики у сфері фінансової безпеки на етапі реформування економіки є забезпечення фінансової стабілізації в країні.

Гарантуючи фінансову безпеку, держава створює необхідні передумови динамічного зростання економіки, особливо в умовах посилення інтеграційних процесів.

Перейти на сторінку: 6 7 8 9 10 11 

Читайте більше

Інституційні інвестори
Інституційні інвестори відіграють важливу роль поряд з корпоративними та індивідуальними в забезпеченні країни інвестиційними ресурсами. Якщо корпоративні та індивідуальні інвестори є основними постачальниками ресурсів в економіці країни, то інституційні інвестори витупають в ролі фінанс ...

Вексельний обіг і перспективи його розвитку в Українi
Жоден з інструментів сучасного фінансового ринку, крім, природно, самих грошей, у всіх численних проявах їх економічних функцій, не може зрівнятися за своєю історією і значенням з векселем. Власне, розвиток вексельного обігу певною мірою обумовив перетворення всіх грошових розрахунків у ...