Меню сайта

Фонд соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності

Стархові внески на загальнообов'язкове державне страхування платяться по тарифах, установленим Законом України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного страхування» від 11 січня 2001 року №2213-ІІІ. Суб'єкти, об'єкти й розміри страхових внесків до Фонду соціального стархования через тимчасову втрату працездатності приводяться в Додатку 13.

Страхувальник - роботодавець відповідає за відхилення від реєстрації як платника страхових внесків, несвоєчасність сплати й неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, які платять застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порядок використання кошти. У випадку: виявлення порушень страхувальник платить суму до нарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф і пеню.

За порушення строку реєстрації страхувальника як платника страхових внесків або несвоєчасність їхньої сплати штраф накладається в розмірі 50% суми належних до сплати страхових внесків за весь період, що минув від дня, коли страхувальник повинен був зареєструватися.

За неповну сплату страхових внесків на страхувальника накладається штраф у розмірі 100% заниженої суми заробітної плати, на яку відповідно закону нараховуються страхові, внески, а у випадку повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми.

За порушення порядку витрати страхових коштів накладається штраф у розмірі 50% належної до сплати суми страхових внесків.

Пеня обчислюється виходячи з 120% дисконтної ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати нарахованої на повну суму недоїмки (без обліку штрафів) за весь її строк. Не сплачені в строк страхові внески, штраф і пеня стягуються в дохід Фонду в безперечному порядку.

Строк давнини у випадку стягнення страхових внесків, штрафу й пені, передбачених законом, не застосовується.

Напрямок використання Фонду соціального страхування по тимчасової втрати працездатності

Основними напрямками використання Фонду соціального страхування по тимчасової втрати працездатності є:

· виплата застрахованим особам:

допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною);

допомоги у зв'язку з вагітністю й родами;

допомоги у зв'язку з народженням дитини;

допомоги у зв'язку з доглядом за дитиною по досягненню трирічного віку;

допомоги на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних і осіб, які вмерли від нещасного випадку на виробництві);

· фінансування санаторно-курортного лікування й відпочинку трудящих, їхніх дітей, і членів родин, утримання санаторіїв-профілакторіїв, надання послуг по позашкільній роботі.

· утворення резерву страхових коштів розраховуючи на місяць (на 2002 рік - 15 календарних днів) для фінансування матеріального забезпечення застрахованих осіб.

Кошти фонду можуть витрачатися страхувальниками лише відповідно до їхнього цільовим призначенням у встановленому порядку.

Страхувальники не мають права припиняти виплату допомоги навіть у тих випадках, якщо суми нарахованих внесків і інших платежів до Фонду соціального страхування по тимчасової втрати працездатності не покривають фактичних витрат на виплату допомоги.

Контроль за правильністю нарахування, своєчасністю й повнотою перерахування й надходження збору, інших платежів до Фонду, а також за цільовою витратою коштів здійснюють страхувальники, профспілкові організації й органи Фонду соціального страхування по тимчасової втрати працездатності.

Перейти на сторінку: 1 2 

Читайте більше

Облік, аналіз і аудит податку на додану вартість
Актуальність дослідження. Податок на додану вартість вважається найбільш досконалою сучасною формою непрямого оподаткування і відіграє важливу роль у системі державних фінансів у більшості розвинених країн світу та країн з перехідною економікою. Сам факт його запровадження в Україні можна ...

Управління формуванням прибутку підприємства
Сьогодні при постійному трансформуванні економіки країни, нестабільності фінансового сектора вкрай важливо максимально використовувати усі наявні резерви підприємств для забезпечення їх конкурентоспроможності. А тому сучасна стратегія діяльності підприємств вимагає нових підходів до повед ...