Меню сайта

Особливості оподаткування бюджетних установ

Актуальність роботи. Діяльність держави у сфері встановлення і стягнення податків ґрунтується на застосуванні широкого арсеналу інструментів, знання яких необхідні, з одного боку, майбутнім фінансистам підприємницьких структур для нарахування і сплати податків, з іншого - майбутнім фахівцям контролюючих органів для постійного адміністрування цього процесу, тобто для управління податками як на мікро-, так і на макроекономічному рівні.

Облік операцій, пов'язаних з погашенням зобов'язань перед бюджетом з податків і платежів, завжди вважався досить містким і проблемним. Особливо гостро питання обліку розрахунків з бюджетом постають сьогодні, коли часто відбуваються зміни в нормативній базі. А під час розрахунку податків необхідно ретельно дотримуватися законів, інструкцій та інших нормативних документів, які регламентують порядок нарахування податків і терміни сплати їх до бюджету. Становище посилюється ще й тим, що податковий облік не достатньо адаптований до реформованого бухгалтерського обліку.

Однією із складових і дуже важливою сферою правового регулювання діяльності бюджетних установ є оподаткування. Зараз законодавство України налічує величезну кількість нормативних актів, які стосуються сплати податків та неподаткових платежів до державних грошових фондів. І суб'єктам податкових правовідносин дуже важко керуватися в своїй діяльності правовими приписами, які знаходяться немов би в лабіринті: багато норм за своїм змістом суперечать один одному, відбувається дублювання повноважень деяких органів фінансового контролю, нечітко розкрито механізм справляння деяких платежів.

Зважаючи на актуальність даної проблеми, ми обрали наступну тему курсового дослідження: «Особливості оподаткування бюджетних установ».

Об’єкт дослідження - сучасна податкова система.

Предмет дослідження - оподаткування бюджетних установ.

Мета дослідження - проаналізувати особливості оподаткування бюджетних установ, а також розглянути основні податки, які сплачують ці установи.

Згідно з метою і предметом дослідження було визначено такі завдання:

). охарактеризувати бюджетні установи;

). дослідити оподаткування бюджетних установ;

). розглянути основні податки, які сплачують бюджетні установи;

). охарактеризувати податкову звітність бюджетних установ.

Методи дослідження. Для розв’язування поставлених завдань використано такі методи наукового дослідження: теоретичний аналіз наукових літературних джерел, синтез, узагальнення, порівняння, конкретизація.

    Читайте більше

    Методичні підходи до оцінки фінансової стійкості підприємства
    При проведенні аналізу фінансової стійкості підприємств в економічній літературі використовують різні методи і підходи. Оскільки не існує єдності у визначенні категорії фінансової стійкості, то відсутній і єдиний підхід до визначення показників оцінки фінансової стійкості підприємства. Для хар ...

    Іпотечний кредит
    Розвиток ринкових відносин в Україні створив передумови для формування та розвитку іпотечного ринку. Важливість його для вітчизняної економіки визначається тим, що він досить активно формує інвестиційні процеси, створює умови для цілеспрямованого та комплексного розвитку окремих галузей ...