Меню сайта

Аналіз майнового та фінансового стану малого підприємства

1. Коефіцієнти ліквідності (поточної платоспроможності);

2. Коефіцієнти платоспроможності (структури капіталу);

3. Показники ділової активності (оборотності);

4. Показники рентабельності (прибутковості).

В нашій дипломній роботі для аналізу використанні дві останні групи. Ці показники можна розрахувати за даними балансу та звіту про фінансові результати підприємства.

Необхідною умовою фінансового аналізу підприємства є аналіз його виручки на протязі певного проміжку часу. Аналіз фінансових результатів діяльності підприємства передбачає дослідження динаміки та структури фінансових результатів його діяльності, дає змогу визначити чинники, що вплинули на формування величини чистого прибутку (збитку) підприємства. Аналізуючи дані звіту про фінансові результати, необхідно звернути увагу на такі основні показники:

1. Виручка від реалізації (дані звіту про фінансові результати)

2. ПДВ (дані звіту про фінансові результати)

3. Чиста виручка від реалізації продукції:

(Виручка від реалізації - ПДВ)

4. Собівартість реалізованої продукції (дані звіту про фінансові результати)

5. Валовий прибуток:

(Чиста виручка від реалізації продукції - собівартість реалізованої продукції)

6. Інші операційні доходи (дані звіту про фінансові результати)

7. Інші операційні витрати, витрати на збут та адміністративні витрати (дані звіту про фінансові результати)

8. Операційний прибуток:

(Валовий прибуток + інші операційні доходи - інші операційні витрати, витрати на збут та адміністративні витрати)

9. Інші доходи (дані звіту про фінансові результати)

10. Інші витрати (дані звіту про фінансові результати)

11. Прибуток від звичайної діяльності:(Операційний прибуток + інші доходи - інші витрати)

12. Податок на прибуток (дані звіту про фінансові результати)

13. Чистий прибуток:

(Прибуток від звичайної діяльності - податок на прибуток) За результатами аналізу робиться висновок щодо прибутковості або збитковості діяльності підприємства, тенденцій зміни фінансових результатів діяльності підприємства порівняно з попередніми періодами, основних чинників, що вплинули на формування кінцевих результатів господарської діяльності підприємства.

Важливим показником для визначення ефективності діяльності підприємства, як вже було відмічено вище, є собівартість продукції. Аналіз собівартості продукції проводять у двох напрямках:

1. Вивчення загального рівня собівартості та факторів, які визначають розмір усіх чи більшості елементів витрат.

2. Аналізу окремих видів витрат з метою виявлення резервів економії за окремими статтями витрат.

На розмір собівартості впливають різні фактори, які можна об'єднати в дві групи:

Ø Перша група - зовнішні фактори, які відображають загальний рівень розвитку економіки України та не залежать від діяльності господарюючого суб'єкта. Вплив цієї групи факторів проявляється на рівні цін на сировину, матеріали, товари, обладнання, енергоносії; тарифах на транспорт, воду ти інші матеріальні послуги; ставках орендної плати; нормах амортизаційних відрахувань, відрахувань на соціальне страхування та інших обов'язкових платежів.

Ø Друга група - внутрішні фактори, які безпосередньо пов'язані з результатами діяльності господарюючого суб'єкта, з його підприємницькою активністю. До цих факторів належать: виручка від реалізації продукції (товарів, послуг), форми та системи оплати праці, які використовуються, рівень виробничої праці робітників, ступінь використання основних фондів та оборотних коштів.

На рівень собівартості продукції (товарів, послуг) великий вплив має виручка від реалізації продукції (товарообіг). Всі витрати по відношенню до обсягу виручки можна поділити на дві групи: умовно-постійні та умовно - змінні

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5

Читайте більше

Інвестиції у формі капітальних вкладень
Капітальні вкладення - інвестиції в основний капітал, зокрема видатки нове будівництво, розширення, реконструкцію і технічне переозброєння діючих підприємств, проектно-пошукові роботи, будівельно-монтажні роботи щодо спорудження будинків та споруд й комунікацій до них та інші витрати кап ...

Управління формуванням прибутку підприємства
Сьогодні при постійному трансформуванні економіки країни, нестабільності фінансового сектора вкрай важливо максимально використовувати усі наявні резерви підприємств для забезпечення їх конкурентоспроможності. А тому сучасна стратегія діяльності підприємств вимагає нових підходів до повед ...