Меню сайта

Податковий облік ПДВ та відображення у фінансовій і податковій звітності

У Розділі 1 “Податкові зобов’язання” відображаються операції на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою; операції, що оподатковуються за нульовою ставкою, що не є об’єктом оподаткування. Також відображається об’єм послуг отриманих від нерезидента, місце постачання визначено на митній території України, коригування податкових зобовязань. В цьому розділі визначається сума податкових зобов’язань платника податку за звітний період.

Розділ 2 “Податковий кредит” відображає об’єми придбаних з ПДВ чи без ПДВ на митній території України чи ввезених (пересланих) з-за кордону товарів, основних фондів і нематеріальних активів. В цьому розділі визначається сума податкового кредиту платника податку за звітний період.

У Розділі 3 “Розрахунки за звітний період” розраховується різниця між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом, а також визначаються напрямки відшкодування, якщо сума податкового кредиту є більшою за суму податкових зобов’язань. (грошовими коштами на поточний рахунок, в рахунок майбутніх платежів з ПДВ)

Розділ 4 заповнюється податковим органом і містить відомості про проведення даних з нарахуванням або відшкодуванням податку в особовому рахунку платника та відмітку про проведення перевірки.

У Додатку 1 «Розрахунок коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість(Д1)» Розділ І Коригування податкових зобов'язань, Таблиця 1 Коригування податкових зобов’язань згідно зі статтею 192 розділу V Кодексу. Розділ ІІ Коригування податкового кредиту, Таблиця 2 Коригування податкового кредиту згідно зі статтею 192 розділу V Кодексу, Таблиця 3 Коригування податкового кредиту згідно зі статтею 192 розділу V Кодексу за обсягами придбання товарів/послуг, необоротних активів, включених у рядок 15 декларації.

У Додатку 2 «Довідка про залишок суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (Д2)» відображається залишок від’ємного значення попереднього звітного податкового періоду.

Додатку 3 «РОЗРАХУНОК СУМИ БЮДЖЕТНОГО ВІДШКОДУВАННЯ (Д3)» сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню.

У Додатку 4 «ЗАЯВА про повернення суми бюджетного відшкодування (Д4)» відповідно до статті 200 розділу V ПКУ вказується сума, що підлягає відшкодуванню, період за який відшкодовується ПДВ, та реквізити на які потрібно провести відшкодування.

У Додатку 5 «Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)» розшифровується рядки 1, 10, 14.1,15 Декларації в розрізі контрагентів з вказанням їх індивідуального податкового номера, обсяг поставки без ПДВ, суми ПДВ. Розділ І Податкові зобов'язання, Розділ ІІ Податковий кредит.

У Додатку 6 до Податкової декларації, відображається: Таблиця 1 Пункт 3 декларації "Операції, що не є об'єктом оподаткування (стаття 196 розділу V Кодексу)"; Таблиця 2. Пункт 4 декларації "Операції з постачання послуг за межами митної території України та послуг, місце постачання яких визначено відповідно до пунктів 186.2, 186.3 статті 186 розділу V Кодексу за межами митної території України"; Таблиця 3. Пункт 5 декларації "Операції, які звільнені від оподаткування (стаття 197 розділу V Кодексу, підрозділ 2 розділу XX Кодексу, міжнародні договори (угоди))"; Таблиця 4. Розрахунок показників щодо належності підприємства (організації) до підприємства (організації) інвалідів.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6

Читайте більше

Механізм оподаткування банків
В умовах ринкових відносин та насамперед в перехідний до ринку період податкова система є одним з найважливіших економічних регуляторів, основою фінансово-кредитного механізму державного регулювання економіки. У системі прямих податків, діючих в Україні і стягуваних з підприємств, зна ...

Фінансова діяльність суб’єкта підприємництва
В умовах трансформаційної ринкової економіки перед підприємствами постає питання вирішення проблем фінансового забезпечення власної виробничо-господарської та інвестиційної діяльності. Тому необхідна підготовка висококваліфікованих, конкурентоздатних фінансистів. Це можливо за поєднанням ...