Меню сайта

Класифікація доходів залізничного транспорту

Деякі науковці пропонують поділити доходи з операційної діяльності за наявністю факту реалізації: реалізаційні та позареалізаційні. Такий поділ доходів дає можливість чіткіше аналізувати їх у підприємстві.

Сучасним є розподіл доходу за впливом інфляційних процесів. В цьому разі доходи поділяють на реальний на номінальний. Реальний дохід характеризує розмір номінально отриманого доходу, скорегованого на темп інфляції у відповідному періоді.

Відомий економіст І. А. Бланк пропонує класифікувати доходи за складом формуючих елементів, до яких належать: валовий дохід, маржинальний та чистий дохід. Валовий дохід характеризує всю загальну суму доходу підприємства від операційної діяльності за мінусом усіх операційних витрат як постійних, так і змінних. Маржинальний дохід характеризує суму чистого доходу від операційної діяльності за вирахуванням суми змінних витрат. Чистий дохід характеризує суму валового доходу, зменшену на суму податкових платежів. Запропонована класифікація дає можливість розрізняти доходи залежно від механізму їхнього розподілу.

Ринкові умови, в яких доводиться функціонувати сьогодні залізничному транспорту обумовлюють появу нових видів доходу. Запропонована класифікація відповідає вимогам відкритості і може бути відкоригована відповідно до таких змін, будучи доповненою чи звільненою від тих чи інших видів доходу. Можна сказати, що перелік ознак класифікації є таким, що максимально реалізує обрану спрямованість виділення видів доходу на залізничному транспорті та відповідні поставлені завдання.

Перейти на сторінку: 1 2 3 

Читайте більше

Особливості формування власного капіталу акціонерними товариствами
Одним із найважливіших напрямків фінансового аналізу, що має проводитися керівництвом або спеціальними підрозділами суб’єкта підприємництва, є аналіз формування власного капіталу та ефективність його використання як головне джерело фінансування його діяльності. Саме на основі результатів ...

Світові фінансові кризи та їх вплив на фінансову безпеку держави
Досвід сьогоднішньої світової кризи підтверджує той факт, що жодна країна не застрахована від кризи, адже постраждали навіть ті країни, фінансові моделі яких вважалися еталоном досконалості. Світова фінансова та економічна криза зумовила виникнення цілого кола проблем та, послабленням фі ...