Меню сайта

Класифікація доходів залізничного транспорту

Деякі науковці пропонують поділити доходи з операційної діяльності за наявністю факту реалізації: реалізаційні та позареалізаційні. Такий поділ доходів дає можливість чіткіше аналізувати їх у підприємстві.

Сучасним є розподіл доходу за впливом інфляційних процесів. В цьому разі доходи поділяють на реальний на номінальний. Реальний дохід характеризує розмір номінально отриманого доходу, скорегованого на темп інфляції у відповідному періоді.

Відомий економіст І. А. Бланк пропонує класифікувати доходи за складом формуючих елементів, до яких належать: валовий дохід, маржинальний та чистий дохід. Валовий дохід характеризує всю загальну суму доходу підприємства від операційної діяльності за мінусом усіх операційних витрат як постійних, так і змінних. Маржинальний дохід характеризує суму чистого доходу від операційної діяльності за вирахуванням суми змінних витрат. Чистий дохід характеризує суму валового доходу, зменшену на суму податкових платежів. Запропонована класифікація дає можливість розрізняти доходи залежно від механізму їхнього розподілу.

Ринкові умови, в яких доводиться функціонувати сьогодні залізничному транспорту обумовлюють появу нових видів доходу. Запропонована класифікація відповідає вимогам відкритості і може бути відкоригована відповідно до таких змін, будучи доповненою чи звільненою від тих чи інших видів доходу. Можна сказати, що перелік ознак класифікації є таким, що максимально реалізує обрану спрямованість виділення видів доходу на залізничному транспорті та відповідні поставлені завдання.

Перейти на сторінку: 1 2 3 

Читайте більше

Оцінювання імовірності банкрутства підприємства в системі управління фінансовою діяльністю (на прикладі ПАТ Могилів-Подільський завод газового устаткування та приладів)
В умовах сучасної економіки України банкрутство вітчизняних підприємств є істотною проблемою. Воно призводить до істотних негативних наслідків окремого суб'єкта господарювання через збитковість підприємства, затримку чи невиплату заробітної плати робітникам, втрату робочих місць у випадк ...

Бюджетування та контролінг на підприємстві
Останнім часом підприємства найчастіше застосовують систему бюджетного планування, яка впроваджується з метою економії фінансових ресурсів, скорочення невиробничих витрат, більшої гнучкості в управлінні і контролі за собівартістю продукції, а також підвищення точності планових показників. ...