Деякі науковці пропонують поділити доходи з операційної діяльності за наявністю факту реалізації: реалізаційні та позареалізаційні. Такий поділ доходів дає можливість чіткіше аналізувати їх у підприємстві.
Сучасним є розподіл доходу за впливом інфляційних процесів. В цьому разі доходи поділяють на реальний на номінальний. Реальний дохід характеризує розмір номінально отриманого доходу, скорегованого на темп інфляції у відповідному періоді.
Відомий економіст І. А. Бланк пропонує класифікувати доходи за складом формуючих елементів, до яких належать: валовий дохід, маржинальний та чистий дохід. Валовий дохід характеризує всю загальну суму доходу підприємства від операційної діяльності за мінусом усіх операційних витрат як постійних, так і змінних. Маржинальний дохід характеризує суму чистого доходу від операційної діяльності за вирахуванням суми змінних витрат. Чистий дохід характеризує суму валового доходу, зменшену на суму податкових платежів. Запропонована класифікація дає можливість розрізняти доходи залежно від механізму їхнього розподілу.
Ринкові умови, в яких доводиться функціонувати сьогодні залізничному транспорту обумовлюють появу нових видів доходу. Запропонована класифікація відповідає вимогам відкритості і може бути відкоригована відповідно до таких змін, будучи доповненою чи звільненою від тих чи інших видів доходу. Можна сказати, що перелік ознак класифікації є таким, що максимально реалізує обрану спрямованість виділення видів доходу на залізничному транспорті та відповідні поставлені завдання.
Вексельний обіг і перспективи його розвитку в Українi
Жоден з
інструментів сучасного фінансового ринку, крім, природно, самих грошей, у всіх
численних проявах їх економічних функцій, не може зрівнятися за своєю історією
і значенням з векселем. Власне, розвиток вексельного обігу певною мірою
обумовив перетворення всіх грошових розрахунків у ...
Державний кредит та державний борг
На
сьогоднішній день видатні вчені всього світу досягли надзвичайно великого
розвитку фінансової системи, ідеально вивчивши всі сторони, аспекти, принципи,
методи функціонування та покращення її діяльності.
Великим
досягненням економіки є виникнення державного боргу та державного кред ...