Меню сайта

Фінансування підприємства за рахунок запозичених ресурсів

Отже, із здійснених розрахунків можна зробити висновок, що у ТОВ «Чернівці Поліхімбуд» є потреба в кредиті, тому доцільно розрахувати коефіцієнт фінансового левериджу.

У фінансовому менеджменті для управління фінансовою стійкістю підприємства, а також оптимізації структури капіталу використовують та звані «структурні коефіцієнти» (методи левериджу). Леверидж (від англ. «leverage» - важіль) означає фактор, незначна зміна якого може привести до суттєвої зміни результативних показників. У цьому випадку до уваги приймається тільки фінансовий леверидж, який показує відношення позикового та власного капіталу. Ефект фінансового левериджу показує, на скільки відсотків збільшується фінансова рентабельність (рентабельність власного капіталу) підприємства за рахунок залучення позикового капіталу Він розраховується за формулою:

(6.48)

де - ефект фінансового левериджу;

- коефіцієнт (ставка) оподаткування;

- рентабельність активів;

- вартість залучення позикового капіталу;

- сума позикового капіталу;

- сума власного капіталу.

ЕФЛ = (1 - 0,21) х (8,9 - 0,2) х 226/2126 = 0,731,

так як значення > 0, то підприємству доцільно залучати кошти.

Отже, ми дослідили склад та структуру позикового капіталу ТОВ «Чернівці Поліхімбуд», визначивши, що вони складаються лише з поточних зобов’язань, визначили типові процедуру та перелік документів для отримання кредиту. За наслідками оцінки кредитоспроможності ТОВ «Чернівці Поліхімбуд», зроблено висновок про його надійність як позичальника.

Необхідно звернути увагу на фінансування підприємства, джерела формування фінансових ресурсів та їх доцільність використання. Вагоме значення матиме значне поповнення власних оборотних коштів, це сприятиме покращенню фінансових результатів підприємства. Проаналізувавши фінансову стійкість ТОВ «Чернівці Поліхімбуд» можна сказати, що мають негативну тенденцію всі показники в яких для розрахунку використовується власний капітал, отже його потрібно збільшувати. Позитивну тенденцію має лише коефіцієнт маневрування, отже підприємство веде правильну політику в сфері позикових коштів.

Перейти на сторінку: 10 11 12 13 14 15 

Читайте більше

Облік фінансових результатів підприємства та оцінка інвестиційної привабливості підприємств агропромислового комплексу (на матеріалах Агрофірми Маяк)
облік фінансовий оздоровлення Функціонування України як незалежної самостійної держави стало початком бурхливих змін у соціально-економічному житті країни. У цих умовах перебудову господарської діяльності підприємств спрямовано на оволодіння механізмом ринкових відносин і поставлено н ...

Склад і формування бухгалтерської звітності
Програма реформування бухгалтерського обліку в Україні передбачає збереження стабільності бухгалтерського обліку і створення умов для еволюційного його розвитку без руйнування накопиченого досвіду його ведення в народному господарстві. У 2000 році сталися принципові зміни в організ ...