Меню сайта

Порівняльний аналіз системи прямого оподаткування України та зарубіжних країн

Таким чином, якщо звичайний доход американського малого підприємства складає 18000 дол., а капітальний - 3000 дол., то його власники вважатимуть за краще поєднати їх і сплатити податок за загальну суму - 21000 дол. за ставкою 15%, то становитиме 3150 дол. Дивідендний доход у 2000 дол. оподатковується також за ставкою 15%, але сума податку зменшується на 85% і становитиме в даному випадку 45 дол. В результаті 23000 дол. оподатковуваного прибутку американського малого підприємства оподатковуються в розмірі 3195 дол.

Проаналізувавши суми оподаткування прибутку двох малих підприємств, можна зробити перший, попередній висновок: при однаковому річному оподатковуваному прибутку податок, сплачуваний українським малим підприємством, більш як удвічі перевищує податок, сплачуваний аналогічним американським підприємством.

Виконаємо такі самі розрахунки по більших підприємствах з доходом у 110000 дол. на рік. Українське підприємство внесе до державного бюджету:

* 30 /100= 33000 дол.

Американське підприємство, якщо його звичайний доход становив 100000 дол., сплатить за нього за середньою ставкою 25,7% - 25700 дол., за капітальний доход в 4000 дол. за ставкою 28% - 1120 дол. і за дивідендний доход у 6000 дол. за ставкою 40% - 2700 дол. * 15% = 360 дол., тобто загальна сума податку на 110000 дол. прибутку становить:

+1120+360=27180 дол.

Порівнявши суми податків на прибуток по двох більших підприємствах, можна зробити другий попередній висновок: за однакового річного оподатковуваного прибутку податок, сплачуваний українським підприємством, не набагато перевищує податок, сплачуваний аналогічним американським підприємством. І тільки тоді, коли прибуток наблизиться до одного мільйона доларів на рік, ставка оподаткування американського підприємства перевищить ставку оподаткування українського, і, отже, американське підприємство сплатить більший податок, ніж українське, у якого ставка податку не зміниться і воно сплатить до державного бюджету ті самі 30% від суми оподатковуваного прибутку.

Порівняння суми податків із загальним прибутком кожної пари підприємств показує, що мале українське підприємство віддає до держбюджету 30 %, а американське-близько 14%. По більших підприємствах результати ближчі - 30 % і 21 % відповідно. І тільки по дуже потужних підприємствах, прибуток яких наближається до мільйона доларів на рік, результати стають іншими - податок американського підприємства може перевищувати податок українського.

У підсумку можна констатувати, що американське податкове законодавство дійсно стимулює створення і розвиток малих підприємств, встановлюючи їм менший податок на прибуток, ніж великим. Такого стимулюючого впливу українське податкове законодавство не має.

Розрахунки по прямому оподаткуванню дають змогу зробити висновок про те, що система прямого оподаткування в Україні є однією з головних причин бідності населення і фінансової нестійкості господарюючих суб'єктів, особливо малих підприємств. При таких прямих податках навіть найпрацелюбніший підприємець і найкваліфікованіший працівник втрачають інтерес до продуктивної праці і шукають інші можливості заробітку.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 

Читайте більше

Інвестиційна діяльність підприємства та її ефективність
У сучасній Україні особливо важливого значення набуває активація інвестиційної діяльності, оскільки без неї неможливо здійснити прогресивні зрушення в економіці, підвищити конкурентоспроможність та загалом забезпечити сталий соціально-економічний розвиток держави. Проблемам інвестиці ...

Соціальний захист населення та його фінансове забезпечення
На сучасному етапі економічного та соціально-політичного розвитку забезпечення належного функціонування системи соціального захисту населення країни входить до першочергових завдань держави. Адже в умовах, ще не сформованої ринкової економіки, відсутності стабільного економічного зростан ...