Формування доходів великих виробничо-економічних комплексів значною мірою визначається складністю та збалансованістю їх організаційної структури, а також узгодженістю технологічних процесів організації виробництва продукції. На залізничному транспорті основним видом продукції є послуги з перевезення вантажів та пасажирів.
Доходи від такого виду діяльності відіграють провідну роль у фінансово-господарській діяльності залізничного транспорту, оскільки становлять основу фінансового забезпечення функціонування та розвитку галузі.
Водночас процес формування та розподілу доходів не є прозорим. Загалом проблемним питанням у формуванні доходів конкретних залізниць та їх структурних підрозділів є методи перерозподілу результатів продукції, створеної декількома підприємствами, тобто обґрунтування меж, в яких така продукція створена. Отже, актуальність обраної теми очевидна, оскільки саме доходи залізничного транспорту по своїй суті характеризують активність діяльності залізниць у ринковому просторі, при цьому набувають особливого значення в сучасних умовах господарювання, адже валові доходи залізниць є основними джерелами покриття експлуатаційних витрат і створення балансового прибутку (на рівні залізниць), за рахунок якого здійснюються податкові платежі й виконуються обов’язкові відрахування в державні фонди відповідно до законодавства, формується нерозподілений прибуток, з якого фінансуються капітальні вкладення, збільшується обсяг оборотних коштів, інші планові призначення.
Метою курсової роботи є розкриття змісту категорії «дохід», встановлення особливостей його формування на залізницях, проведення аналізу доходів залізничного транспорту України та розробка напрямків покращення процесу формування доходів залізничної галузі.
Відповідно до поставленої мети в курсовій роботі вирішуються наступні задачі:
- дослідження суті поняття «дохід» та розкриття особливостей формування його на залізниці;
- визначення ролі доходу у фінансово-господарській діяльності залізничного транспорту;
- здійснення аналізу доходів залізничного транспорту України від пасажирських і вантажних перевезень, а також від реалізації підсобно-допоміжної та звичайної діяльності;
- висунення пропозицій щодо вдосконалення механізму формування доходів залізничної галузі країни.
Об’єктом дослідження даної роботи є механізм формування доходів залізничного транспорту України.
Робота складається із вступу, основної частини і висновків. У вступі обґрунтовується актуальність обраної теми, визначається мета, завдання, предмет та об’єкт дослідження та окреслюються методи дослідження. Основна частина присвячена дослідженню теоретичних та практичних аспектів формування доходів на залізничному транспорті. У висновках сформульовано основні результати дослідження та наведено пропозиції щодо покращення оцінки фінансового стану підприємства.
Особливості державного фінансового контролю з фінансової та бухгалтерської звітності на прикладі Кіровоградської обласної лікарні
В умовах реалізації адміністративної реформи в Україні здійснюється
безперервний пошук шляхів удосконалення форми та змісту державного управління.
Порушуються питання не тільки стосовно оптимізації структури тих чи інших
державних інституцій, а й переглядаються механізми організації держа ...
Земельне оподаткування в Україні
Курсова робота присвячена теоретичному осмисленню актуальної
проблеми у сфері земельного оподаткування, а також обґрунтовані шляхи її
практичного розв’язання, виконані на основі ретельно проведеного аналізу
статистичного матеріалу.
Актуальність теми дослідження. В умовах формування в У ...