Меню сайта

Аналіз ліквідності підприємства

Найважливішим показником фінансового стану підприємства є ліквідність, сутність якої полягає в можливості підприємства в будь-який момент розрахуватися за своими зобов'язаннями (пасивам) за допомогою (за рахунок) майна (активів), яке є на балансі, тобто в тому, як швидко підприємство може продати свої активи, отримати грошові кошти і погасити заборгованість перед постачальниками, і банком щодо повернення кредитів, перед бюджетом та позабюджетними централізованими фондами із сплати податків та платежів, перед працівниками з виплати заробітної плати тощо.

Ліквідність суб'єкта господарювання визначається відношенням вартості ліквідного майна, тобто активів, які можуть бути використані для оплати заборгованостей, до короткострокової заборгованості. По суті, ліквідність суб'єкта господарювання є ліквідністю його балансу. Ліквідність же балансу підприємства характеризує зв'язок можливості продажу його активів з одночасною оплатою пасивів.

Ліквідність балансу визначається рівнем покриття зобов'язань підприємства його активами, строк перетворення яких на грошові кошти відповідає строку погашення зобов'язань.

Метою даної курсової роботи є дослідження ліквідності підприємства ВАТ «Миколаївська теплоелектроцентраль».

Основні задачі:

Об’єктом дослідження є ВАТ «Миколаївська теплоелектроцентраль».

Предмет дослідження - ліквідність підприємства.

Робота складається з вступу, трьох розділів та висновків.

У першому розділі виставлені теоретичні аспекти аналізу ліквідності підприємства: сутність, методика проведення, методи та прийоми проведення, джерела інформації.

У другому розділі наведено характеристику об'єкта ВАТ «Миколаївські теплоелектроцентраль» та аналіз ліквідності балансу.

У третьому розділі розглянуті шляхи підвищення ліквідності підприємства.

У висновках підведенні підсумки курсової роботи, обґрунтовані пропозиції щодо підвищення ліквідності ВАТ «Миколаївська теплоелектроцентраль».

Методи дослідження: порівняння, статистичний, деталізації.

Курсова робота виконана:

    Читайте більше

    Інвестиційна діяльність підприємства та її ефективність
    У сучасній Україні особливо важливого значення набуває активація інвестиційної діяльності, оскільки без неї неможливо здійснити прогресивні зрушення в економіці, підвищити конкурентоспроможність та загалом забезпечити сталий соціально-економічний розвиток держави. Проблемам інвестиці ...

    Засади та механізм функціонування системи державного фінансового моніторингу
    державний фінансовий моніторинг законодавство Україна - ще молода держава, капіталістичні відносини, в яких розвивалися країни іншого світу є новими для сприйняття більшості населення. Тому, ще не позбавившись негативних явищ соціалістичного суспільного ладу, наше суспільство, разом із ...