Меню сайта

Аналіз ліквідності підприємства

Найважливішим показником фінансового стану підприємства є ліквідність, сутність якої полягає в можливості підприємства в будь-який момент розрахуватися за своими зобов'язаннями (пасивам) за допомогою (за рахунок) майна (активів), яке є на балансі, тобто в тому, як швидко підприємство може продати свої активи, отримати грошові кошти і погасити заборгованість перед постачальниками, і банком щодо повернення кредитів, перед бюджетом та позабюджетними централізованими фондами із сплати податків та платежів, перед працівниками з виплати заробітної плати тощо.

Ліквідність суб'єкта господарювання визначається відношенням вартості ліквідного майна, тобто активів, які можуть бути використані для оплати заборгованостей, до короткострокової заборгованості. По суті, ліквідність суб'єкта господарювання є ліквідністю його балансу. Ліквідність же балансу підприємства характеризує зв'язок можливості продажу його активів з одночасною оплатою пасивів.

Ліквідність балансу визначається рівнем покриття зобов'язань підприємства його активами, строк перетворення яких на грошові кошти відповідає строку погашення зобов'язань.

Метою даної курсової роботи є дослідження ліквідності підприємства ВАТ «Миколаївська теплоелектроцентраль».

Основні задачі:

Об’єктом дослідження є ВАТ «Миколаївська теплоелектроцентраль».

Предмет дослідження - ліквідність підприємства.

Робота складається з вступу, трьох розділів та висновків.

У першому розділі виставлені теоретичні аспекти аналізу ліквідності підприємства: сутність, методика проведення, методи та прийоми проведення, джерела інформації.

У другому розділі наведено характеристику об'єкта ВАТ «Миколаївські теплоелектроцентраль» та аналіз ліквідності балансу.

У третьому розділі розглянуті шляхи підвищення ліквідності підприємства.

У висновках підведенні підсумки курсової роботи, обґрунтовані пропозиції щодо підвищення ліквідності ВАТ «Миколаївська теплоелектроцентраль».

Методи дослідження: порівняння, статистичний, деталізації.

Курсова робота виконана:

    Читайте більше

    Діагностика фінансово-економічного потенціалу підприємства
    У нестабільному зовнішньому середовищі підприємства повинні спрямовувати свої зусилля на утримання конкурентної позиції на ринку. За таких умов вони змушені постійно шукати нові, більш ефективні методи господарювання, відшукувати наявні резерви розвитку, знаходити нові ринки збуту власної ...

    Формування та використання засобів Пенсійного фонду (На прикладі ЗАТ Зіньківський комбікормовий завод Полтавської області Зіньківського району)
    В Україні, як і в усьому світі, тривають процеси старіння населення. Тим часом вік виходу на пенсію у нас один із найнижчих порівняно з іншими країнами. За таких умов уже в 2025 році один працюючий буде утримувати одного пенсіонера, що призведе до різкого зростання дефіциту бюджету Пенсі ...